Obsługiwane przez usługę Blogger.

Klingenthal znowu zorganizuje zawody z cyklu Pucharu Świata

by - 7:35 PM

fot. wikipedia.org

Klingenthal pragnie wrócić do kalendarza Pucharu Świata po tym, jak samo zrezygnowało z organizacji zawodów najwyższej rangi. Międzynarodowa Federacja Narciarska we wstępnym terminarzu na sezon 2019/2020 zaproponowała termin dla niemieckiego miasta, jednak data ta koliduje z wydarzeniem, które w tym samym czasie ma miejsce w Klingenthal. 

Pierwszy konkurs z cyklu Pucharu Świata, który odbył się w tym mieście, miał miejsce w 1986 roku. Wtedy to na ówczesnym obiekcie o punkcie konstrukcyjnym umieszczonym na 102 metrze zwyciężył Matti Nykänen. Później przez wiele lat Klingenthal było wyłączone z PŚ, by powrócić w lutym 2007 r. Od 2009 roku Vogtland Arena organizowała konkursy cyklu co roku (w 2012 konkurs został odwołany). W latach 2013-2015 odbywała się na obiekcie inauguracja sezonu zimowego. Ostatni konkurs PŚ zorganizowano 4 grudnia 2016 roku. Później Klingenthal zrezygnowało z organizacji, jednak jak się okazuje włodarze Niemieckiego Związku Narciarskiego oraz samo miasto pragną porócić do kalendarza i zostać tam na dłużej. W zaproponowanym kalendarzu na sezon 2019/2020 pod datą 14.12- 15.12.2019 FIS umieściła Klingenthal w stawce organizatorów konkursów. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że w tym samym okresie w miejscowości gościć będzie Jarmark Bożonarodzeniowy, który ściąga do tego miasta tłumy gości.

Zarówno organizatorzy jarmarku, jak i zawodów Pucharu Świata, nie wyobrażają sobie, by któreś z wydarzeń straciło odbiorców, dlatego zdecydowano się, aby spróbować połączyć oba te eventy.  O współpracy wypowiedział się Alexander Ziron – dyrektor zarządzający VSC, który zdradził kilka pomysłów na rozwiązanie sytuacji. 
– Podążamy za pomysłem wykorzystania chat w wiosce sportowców w Vogtland Arena, które stoją na świątecznym rynku przez dobre sześć lat – powiedział dziennikarzowi Freie Presse.

W grę wchodzi również przeniesieniu Jarmarku Bożonarodzeniowego w miejsce bliższe skoczni. Pod uwagę jest brana lokalizacja na zboczu naprzeciwko wejścia do Vogtland Areny. Organizatorzy musieli by jednak sprawdzić, czy byłoby tam dostatecznie dużo miejsca na stragany świąteczne. – To jest pomysł, który należy przetestować pod kątem szans na sukces – komentuje Ziron.

Choć do zawodów, które miałby się odbyć na Vogtland Arena, pozostał jeszcze ponad rok, to organizatorzy już muszą zacząć myśleć o rozplanowaniu obu imprez. 
– Powinniśmy zebrać się w ciągu kilku następnych tygodni, aby znaleźć rozwiązanie. Z mojego punktu widzenia pod koniec kwietnia, musi być jasne, jak będzie wyglądała sytuacja w grudniu – kończy Alexander Ziron.


Źródło: freiepresse.de oraz wikipedia.org

You May Also Like

0 komentarze