Eklund i Moberg z Mistrzostwem Szwecji

by - 5:28 PM


foto: sverigesradio.se

13 października w Szwecji rozegrano mistrzostwa kraju. O tytuł na skoczni K-90 w Örnsköldsvik rywalizowało jedynie pięciu zawodników i dwie zawodniczki.

Konkurs kobiet wygrała Astrid Moberg. Drugie i zarazem ostatnie miejsce zajęła Frida Westman. Obrończyni tytułu przegrała z Moberg tracąc do niej przeszło 100 punktów.

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Simon Eklund, który o ponad 50 punktów wyprzedził drugiego Jonathana Swedberga. Podium uzupełnił Marcus Flemström. Dalej uplasowali się kolejno Tobias Fröler i Andersa Gustafsson.

W Szwecji, poza seniorami, rywalizowali także przedstawiciele innych kategorii wiekowych. Zmagania juniorów zakończyły się zwycięsko dla Swedberga (drugi był Flemström, a trzeci Fröler). Natomiast wśród skaczących we dwójkę dziewczyn ponownie triumfowała Moberg.
W konkursie młodzieżowym, który rozegrano na skoczniach K-55 i K-35, najlepsi okazali się Tobias Fröler (K-55) i Jakub Piniaha (K-35). Warto wspomnieć, że zwycięzca konkursu na najmniejszym obiekcie ma polskie korzenie.

źródło: awangardanarciarstwa.pl

You May Also Like

0 komentarze