Dobre wiadomości o Peterze Prevcu!

by - 11:14 AM


Jak nam wszystkim dobrze wiadomo, naczelny reprezentant słoweńskiej kadry, Peter Prevc powoli wraca do siebie po operacjach kostki. Od jego trenera, Gorazda Bertoncejla wiemy, iż już od trzech tygodni Peter bierze udział w treningach, a ich intensywność stopniowo wzrasta. 

Ostatnio sloski team trenował w dobrze nam znanej miejscowości Garmisch-Partenkirchen, a w najbliższy czwartek udadzą się do Oberstdorfu, gdzie między innymi odbywa się Turniej Czterech Skoczni.


Wszystko będzie jasne 8 listopada. Wszystko, czyli skład kadry na inaugurację Pucharu Świata w Wiśle. Najpóźniej do 8 dnia nadchodzącego miesiąca trener kadry Słowenii musi ogłosić nazwiska siedmiu skoczków, którzy zawitają do Polski. To właśnie w Niemczech zawodnicy będą skakać na oblodzonym stoku narciarskim, gdzie postarają się pokazać, iż to właśnie oni zasługują na to miejsce w "siódemce wspaniałych".

Jak na razie nie wiadomo co stanie się z najstarszym z braci Prevc. Na skoczniach Peter zaczął skakać dopiero 10 dni temu, co daje mu 5 treningów. Co prawda, były one bardzo obiecujące, a sam zawodnik nie wykazał żadnych problemów z kostką, lecz jego miejsce w kadrze na najbliższe zmagania nie jest jeszcze potwierdzone. To w Oberstdorfie ma okazać się czy dominator sezonu 2015/2016 będzie miał szansę powtórzyć sezon życia jeszcze w tym roku.

Według trenera, Peter skacze tylko z lekkim opóźnieniem w stosunku do pozostałych zawodników, co biorąc pod uwagę czas na jaki był odizolowany od treningów jest łatwe do nadrobienia. Zawodnik ciągle pracuje nad swoją formą i sprawnością ruchową kostki. Bertoncejl chce, aby młody skoczek wykonał 50-70 skoków przed rozpoczęciem sezonu. Trener dodaje, iż to kiedy Prevc pokaże się na zawodach jest trudne do przewidzenia. "Wejdzie do gry, kiedy będzie gotowy." - mówi enigmatycznie.

Ku radości kibiców jedynym problemem zawodnika jest lekki ból w kostce, przy sporym wysiłku. Po treningu w Oberstdorfie skoczkowie będą trenować już w domu. Bertoncejl uważa, iż jego podopieczni są w doskonałej formie i nie mają problemów z kondycją. Jego zdaniem, czeka ich jedynie praca nad elastycznością i mobilnością.

Mamy nadzieję, iż Pero da radę wystąpić w nadchodzących konkursach. W końcu kadra Słowenii bez Petera to nie to samo, prawda?

Źródło: siol.net 

You May Also Like

0 komentarze