Dawid Kubacki mistrzem Polski

by - 6:28 PM

Dzisiaj w Zakopanem zostały rozegrane Mistrzostwa Polski na igelicie. W rywalizacji udział wzięło 39. zawodników. Na najwyższym stopniu podium uplasował się Dawid Kubacki. Zeszłoroczny Mistrz Polski zajął dopiero siódmą pozycję.

Mistrzem Polski został Dawid Kubacki (135,5m/136,5m), dla którego jest to czwarty indywidualny tytuł w Mistrzostwach Polski na igelicie. Drugie miejsce zajął Piotr Żyła (133m/136,5m). Podium uzupełnił Mistrz Olimpijski Kamil Stoch (130m/134m).

Na czwartym miejscu uplasował się Stefan Hula (130m/132,5m). Piąty był Jakub Wolny (126,5m/136,5m). Pozytywnym zaskoczeniem był Klemens Murańka, który ostatnio nie prezentował zbyt wysokiej formy. Jednak na krajowych mistrzostwach zajął 6. pozycję (128,5m/131,5m). W czołowej dziesiątce znalazł się również Maciej Kot (7. miejsce), który rok bronił tytułu Mistrza Polski. Tomasz Pilch uplasował się ex aequo na 8. miejscu z Aleksandrem Zniszczołem, a czołową dziesiątkę zamknął Przemysław Kantyka.

Dobre, 13. miejsce po pierwszej serii zajmował zawodnik LKS Poroniec Poronin Krystian Zygmuntowicz. W drugiej serii jednak musiał ratować się przed upadkiem.