Obsługiwane przez usługę Blogger.

Co nowego u Petera?

by - 3:29 PMCo nowego u najstarszego z braci Prevc? Ten rok był dla niego z pewnością pełen niespodzianek. Narodziny syna, dwie operacje z rzędu, rehabilitacja, powrót na skocznię... A no właśnie, powrót na skocznię! Po kilku miesiącach przerwy i opuszczeniu Letniego Grand Prix, Peter ponownie założy narty. 

Słoweński skoczek czuje się świetnie i zapowiada, iż jest w pełni sił. Zapytany o plany na najbliższą przyszłość, pewnie odpowiada: "- Idealny scenariusz? Zwycięstwo w Wiśle!". Zdecydowanie byłby to idealny powrót, zarówno dla samego olimpijczyka jak i dla jego wiernych fanów. Ostatni raz Słoweniec stanął na podium w marcu tego roku, jednak był to konkurs drużynowy. Co prawda jego skoki ciągle należały do czołówki najlepszych, jednakże było im daleko od tych, które Peter prezentował w sezonie 2015/2016.

Pierwszą operację kostki Prevc przeszedł w kwietniu. Mimo doskonałych rokowań, skoczek niemal od razu wrócił do intensywnych treningów, co było wbrew zaleceń lekarzy. I stało się najgorsze. 26-latek po raz kolejny trawił na stół, tym razem w jeszcze gorszym stanie. Po lipcowym zabiegu skoczek musiał oszczędzać siły przez kilka tygodni.

Pierwszy rekordzista świata w długości skoku narciarskiego bardzo cieszy się z powrotu do zdrowia. "To trwało niemal pół roku!". Prevc dodaje, iż jego trenerzy są zadowoleni i nie jest z nim tak źle jak oczekiwali. Dodatkowo Peter korzysta również (w końcu) z pomocy psychologa.

Mimo chwil zwątpienia, Słoweniec ani razu nie chciał odpuścić. Na razie stawia on małe kroczki, a jego pierwszym większym konkursem będzie ten w Villach ze względu na projekt skoczni.

Oprócz treningów i rehabilitacji do obowiązków Petera doszła również opieka nad jego czteromiesięcznym synkiem Ludvikiem. Jak sam skoczek twierdzi, jest super, jednak nie ma on teraz prawie żadnej chwili dla siebie.

Miejmy nadzieję, że Peter w tym sezonie będzie jak najczęściej grzał miejsca na podium. Biorąc pod uwagę opinie trenerów i kolegów z kadry Słoweniec może dużo namieszać!

Źródło: english.sta.si/zurnal24.si

You May Also Like

0 komentarze