Obsługiwane przez usługę Blogger.

Brak konkursu skoków na Zimowej Uniwersjadzie

by - 9:04 PM

 

Foto: wikipedia.org


W 2019 roku na Zimowej Uniwersjadzie, która odbędzie się w Rosji, nie odbędą się zawody skoków narciarskich. Stanie się tak po raz pierwszy od 1975 roku. Dodatkowo, zawody w kombinacji norweskiej także zostaną anulowane. 

Krasnojarsk od wielu lat słynął z doskonale rozwiniętego kompleksu skoczni narciarskich. To właśnie tam znajduje się największy na świecie obiekt w kategorii dużych skoczni - arena, której rekord wynosi 154 metry. W regulaminie Uniwersjady nie ma punktu dotyczącego obowiązkowego przeprowadzenia konkursu skoków, za to były prezes Federacji Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej, Aleksander Uwarow twierdził, iż w 2019 roku będzie można przeprowadzić konkurs na tym obiekcie. Ostatecznie pomysł ten upadł.

Pod uwagę wzięto rozegranie konkursu skoków w Niżnym Tagile. Ten pomysł jednak również okazał się klapą. Podobna sytuacja miała miejsce w 2015 roku, kiedy to hiszpańska Grenada nie dysponowała odpowiednim obiektem. Wtedy jednak nadciągnęli na pomoc Słowacy, którzy zorganizowali konkurencje na Szczyrbskim Jeziorze.

W tym roku jednak nikt nie przebąkuje nawet o jakimkolwiek innym pomyśle bądź kompleksie zastępczym. Jest więc już niemal pewne, iż na Zimowej Uniwersjadzie zabraknie naszych ulubionych zimowych dyscyplin.


Źródło: skijumping.pl

You May Also Like

0 komentarze