Austriacy chcą skoków na stadionie

by - 10:35 AM


Pamiętacie, gdy ktoś w Polsce wpadł na pomysł zorganizowania skoków narciarskich na warszawskim Stadionie Narodowym? Otóż Austriacy mają podobne plany. Im z kolei marzy się rywalizacja w Wiedniu! 

Według niemieckiego Eurosportu, w Austrii wszystko jest już w zasadzie ustalone. Na myśl nasuwa się pytanie, jak to się w ogóle stało? Minister sportu Heinz-Christian Strache chce odbudować legendarny stadion Ernst Happel. Jednak w przyszłości ma być to nie tylko arena dla piłkarzy, ale wielofunkcyjny obiekt ze skocznią narciarską. 

– Wyobraźcie sobie: skoki narciarskie przed 60 000 ludzi w Wiedniu – powiedział prezes Austriackiego Związku Narciarskiego Peter Schröcksnadel. – Właściwie można by tam było zorganizować nawet slalom równoległy – dodał.

Pomysł odbudowy stadionu narodził się już w 2013 roku. Prezesowi AZN tak się on spodobał, że nie straszna mu była nawet szacunkowa cena takiej inwestycji. Nie jest to mała kwota, ponieważ wynosi bagatela 400 milionów euro! Mówi się, że połowę kosztów może pokryć prywatny przedsiębiorca. 

– Obecnie pracujemy nad konkretnym planem projektu – oznajmił Strache. – To będzie piękna historia Wiednia – zadeklarował Schröcksnadel.

źródło: Eurosport.de; Kurier.at; Vol.at

You May Also Like

0 komentarze