Obsługiwane przez usługę Blogger.

Austriackie Seefeld zorganizuje mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym

by - 9:21 PM


foto: skisprungschanzen.com

Seefeld otrzymało zgodę od Międzynarodowej Federacji Narciarskiej na organizacje mistrzostw, które odbędą się w lutym 2019 roku. Sprzedano już ponad 100 tysięcy biletów.

Podczas czwartkowej wizyty w Austrii, Prezydent federacji, Gian Franco Kasper, wraz z resztą przedstawicieli FIS, potwierdził, że obiekt jest w pełni gotowy na organizację mistrzostw. W Seefeld zorganizowano także spotkanie dla przedstawicieli mediów, polityków i członków komitetu organizacyjnego, gdzie zapewniono, że wszystkie obiekty będą gotowe do użytku wraz z chwilą spadnięcia pierwszego śniegu. Organizatorzy są przekonani, że zainteresowanie kibiców tym wydarzeniem będzie bardzo duże. Mimo, że do ceremonii otwarcia pozostały jeszcze ponad 3 miesiące, sprzedano już ponad 100 tysięcy biletów.

Ponadto Sarah Lewis, sekretarz generalny FIS, przyznaje, że jest bardzo zadowolona z przygotowań. Równocześnie zapewnia, że skocznie jak i trasy biegowe zostały już przetestowane podczas ubiegłorocznych zawodów Pucharu Świata i są odpowiednio przygotowane pod kątem technicznym.

Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym 2019 rozpoczną się 19 lutego.


Źródło: sportsinwinter.pl

You May Also Like

0 komentarze