Wielki powrot Joakima Aune

by - 5:31 PM
Gdy w marcu ogłosił zakończenie, wiele osób było zaskoczonych jego decyzją. Kilka miesięcy później Aune wznawia treningi i wraca do skoków.

Joakim Aune, który był jest nadzieją norweskich skoków narciarskich, kilka miesięcy temu ogłosił zakończenie kariery z powodu problemów zdrowotnych (problem z kolanem, zaburzenia błędnika, przewlekłe bóle głowy) oraz finansowych. Po najlepszym w swojej karierze sezonie 2016/2017 (w którym debiutował w Pucharze Świata oraz zajął 8. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego) przeszedł operację prawego kolana, z którym miał już problemy od dłuższego czasu. Po zabiegu i rehabilitacji Norweg nie wrócił do swojej dobrej formy.

Aune w lecie skakał na skoczni w Trondheim. Okazało się, że jego forma jest na tyle wysoka, że postanowił wziąć udział w zawodach z cyklu Konica Minolta Norges Cup. Na nich spisał się świetnie, gdyż jego skoki były na równi ze skokami zawodników kadry narodowej. 

-  Od wiosny skupiałem się na uporządkowaniu wszystkiego, co nie dotyczy skoków narciarskich. Jestem szczęśliwy z faktu, że mi się to udało. W ostatnich dniach poskakałem z kadrami narodowymi i grupą treningową z Trondheim i byłem naprawdę zaskoczony, że z tej samej belki jestem w stanie osiągać podobne odległości, co czołówka naszej reprezentacji. To stawia mnie przed trudnym wyborem pod kątem przyszłości. - napisał Aune w sierpniu na swoim profilu na Instagramie

Teraz, gdy nadchodzi koniec zawodów letnich, Norweg poinformował, że wraca do trenowania skoków narciarskich

- To właśnie to było wcześniej problemem! Był tylko trening i odpoczynek. Kiedy szło źle na skoczni, szło też źle w innych dziedzinach życia. Teraz wszystko poukładało się w życiu prywatnym, na uczelni i na skoczni. Mogę cieszyć się codziennością. Jest mi trudniej zrezygnować ze skoków niż kontynuować karierę. Trenerzy Henning Stensrud i Thomas Lobben pomogli mi dostać się do zaplecza kadry narodowej i znowu stać się jego częścią. Wygląda to obiecująco, bo mamy teraz niezwykle dobry zespół - powiedział Norweg.

źródło: skijumping.pl

You May Also Like

0 komentarze