Wasiljew triumfuje w Klingenthal

by - 7:10 PM

fot: pl.wikipedia.org

W Klingenthal odbył się dziś pierwszy w ten weekend konkurs z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego. Zwyciężył w nim dość niespodziewanie Rosjanin Dmitrij Wasiljew. Na podium znaleźli się również Słoweniec Zak Mogel i Niemiec David Siegel. Punkty zdobyło aż czterech Polaków - Olek Zniszczoł, Przemek Kantyka, Paweł Wąsek oraz Klimek Murańka.

Wasiljew wygrał dzięki dwóm solidnym skokom - na 132,5. i 136. metr. Drugi Mogel uzyskał 127 i 137,5 metra. Trzeci Siegel, który był liderem po pierwszej serii konkursu, skoczył dzisiaj 131,5 i 133 metry. Tuż za podium uplasował się Japończyk Naoki Nakamura. Piąty był Niemiec Felix Hoffmann, a szósty Słoweniec Anze Semenic. Generalnie Niemcy w czołowej dziesiątce zajmowali co drugie pozycje, ponieważ na siódmej uplasował się Andreas Wank, a na dziewiątej Moritz Baer. Na ósmym miejscu znalazł się Norweg Sondre Ringen. Dziesiąty był najlepszy z naszych reprezentantów - Olek Zniszczoł.

Powody do zadowolenia mogą mieć też czternasty Przemek Kantyka, osiemnasty Paweł Wąsek i dwudziesty szósty Klimek Murańka. Sztuka awansu nie udała się niestety Andrzejowi Stękale (34. miejsce) i Tomkowi Pilchowi (37. miejsce).

A następne zawody z cyklu LPK odbędą się już jutro, oczywiście również w Klingenthal!

źródło: fis-ski.com