Obsługiwane przez usługę Blogger.

Top 8 talentów w skokach

by - 9:38 PM

Schlierenzauer, prawdziwy talent, nie sposób zaprzeczyć. Jednak trochę lat już minęło, jego umiejętności nieco zboczyły z trasy "trening, kwalifikacje, konkurs, 1 miejsce", a sama postać Austriaka powoli odchodzi na dalszy plan, choć nie śmiem nawet stwierdzić, że w sercach kibiców, głównie tych "słabej płci", nie zajmuje szczególnego miejsca. Czy są nazwiska godne tytułu wielkiego talentu na skalę austriackiego zawodnika? Jeszcze się z takim nie spotkałam, jednak nasza dzisiejsza "generalka" pełna jest młodych, pełnych perspektyw skoczków, którzy w mojej opinii kiedyś prawdopodobnie coś osiągną. 


8. Tomasz Pilch


Siostrzeniec Adama Małysza, czy trzeba "mówić" więcej? Pomińmy już kwestię samych genów (dla ciekawych 25% całej puli, skrzywienie biol-chema), a przejdźmy do konkretów, a więc sukcesów. 18-letni zawodnik (rocznik 2000) ma za sobą 7. miejsce w klasyfikacji generalnej minionego Pucharu Kontynentalnego, pozycję tuż za podium w Mistrzostwach Świata Juniorów w 2017 roku oraz pierwsze punkty w Pucharze Świata. Kariery godnej wuja nikt mu raczej nie wróży, aczkolwiek talent chłopak ma, gorzej z jego wykorzystaniem w naszym kraju.


7. Tilen Bartol


Słoweniec jest już raczej każdemu znany, oczywiście nie bez powodu. Długie loty, skok na odległość niewiele krótszą od nieoficjalnego rekordu świata, obie rzeczy dawno już wpisane do CV. W PŚ zdążył zadebiutować trzy lata temu, a w 2017 roku dostał się na listę punktujących.


6. Jonathan Learoyd

Miejsce w trzydziestce na Igrzyskach Olimpijskich, dobre wyniki w Pucharze Kontynentalnym, szóste miejsce w MŚJ. Francuz dobrze wie, jak prezentować swoje możliwości i tchnąć nadzieje w serca francuskich kibiców. To dopiero pierwszy tak udany sezon w wykonaniu tego skoczka, ale na pewno nie ostatni.


5. Domen Prevc


Nie mogło tutaj zabraknąć najmłodszego z najsławniejszego rodzeństwa w skokach. Czemu tak nisko? Z całym szacunkiem do Prevca, jednak po niesamowitym początku kariery nastąpił u niego dość spory zjazd, jednakże skoki ma już we krwi i pozostaje nam tylko czekać na jego powrót do poprzedniej formy.


4. David Siegel


Dwa złote medale i jeden brązowy na Mistrzostwach Świata Juniorów w 2016 roku. To chyba daje sporo do myślenia, prawda? W tym samym roku zadebiutował w Pucharze Świata, zajmując 16. lokatę. W zawodach niższej rangi wielokrotnie plasuje się w czołówce, a mistrzostwa Niemiec? No cóż, złoty medal piechotą nie chodzi, bo już od maja znajduje się w kieszeni 22-latka. Gdyby nie długa przerwa spowodowana kontuzją, z pewnością opis sukcesów naszego młodego sąsiada zająłby o wiele więcej miejsca.


3. Halvor Egner Granerud


Kolejna "sława" w dzisiejszej topce, dawniej znany z wyjątkowego skoku (zapewne wiecie, co mam na myśli), dzisiaj z wielu sukcesów jak na tak młody wiek. Dwa słowa, miniony sezon i już wiadomo, czemu jest tak wysoko.


2. Constantin Schmid


Szok, niedowierzenie, tymi słowami można opisać uczucia, które pojawiły się po pierwszym skoku Niemca w Titisee-Neustadt. Zawodnik z pierwszym numerem startowym przez sporą część konkursu pozostawał liderem, ostatecznie zajmując 8. miejsce, przez co mógł wykreślić ze swojej listy celów zdobycie punktów w zawodach na najwyższym poziomie. Bardzo dobrze pokazał się także w TCS, z pewnością dobrze to pamiętacie. Kilka ostatnich słów, sześciokrotny medalista mistrzostw świata juniorów. Czujecie podziw?fot. flickr.com

1. Marius Lindvik

Młodzieżowy mistrz wszystkiego. Wszystkiego? Tak, dobrze przeczytaliście. Indywidualny mistrz świata, srebrny medalista Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży, drużynowo tytułów także nie brakuje. Zwycięstwo w Pucharze Kontynentalnym, porządny rekord życiowy na Letalnicy, pierwsze punkty w klasyfikacji dzięki 8. pozycji - po prostu ładny sezon. Ktoś zgłasza przeciw? Cisza, no właśnie.Nie zgadzacie się z rankingiem? Spokojnie, tak już bywa, nie każdy ma takie same opinie. Jeśli chcecie się podzielić swoimi typami, zachęcam do kulturalnego komentowania!

Źródła: Wikipedia, informacja własna


You May Also Like

1 komentarze