Pomoc Chińczykom prosto z Finlandii

by - 6:40 PM


www.aneurysmguy.deviantart.com
Jak zapewne wiecie, mało co słyszy się o chińskich skoczkach narciarskich, a jednak to państwo  takowych posiada. Chcą oni wystartować podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku. Pomoże im w tym sam Mika Kojonkoski - były trener Finlandii, Norwegii i Austrii, a obecny przewodniczący Komitetu Skoków FIS. To właśnie on ma sprawić, by Chiny stały się drużyną, która będzie walczyła o wysokie pozycje.

Już na początku października Chińczycy przyjadą do Kuopio, gdzie będą trenować z trzydziestoma sportowcami i sześcioma trenerami. Obrany cel na najbliższe 4 lata, to doprowadzenie, zarówno męskiej jak i żeńskiej, drużyny jak najbliżej światowej czołówki. Deadlinem są ZIO 2022. "To bardzo interesujące, nad wyraz trudne, ale nie jest niemożliwe" - powiedział Kojonkoski.

"Wszystko działo się tak szybko i niespodziewanie. Przemawiałem na wydarzeniu China Europe Health & Sports Council, a Chińczycy byli entuzjastycznie nastawieni. Zostałem zaproszony do Państwa Środka, gdzie zaprezentowałem plan przeniesienia chińskich skoczków narciarskich do Finlandii" dodaje.

Oczywiście fińskie skoki narciarskie również skorzystają z chińskiego centrum szkoleniowego w Kuopio. Przekonany jest o tym Mika Kulmala, dyrektor wykonawczy Fińskiego Związku Narciarskiego. "Mocno wierzę, że przyspieszy to rozwój fińskich skoków narciarskich" wypowiada się. Przytakuje mu Kojonkoski "Wszystko będzie odbywać się w ścisłej współpracy ze skoczkami z Finlandii, jestem przekonany, że na pewno znajdziemy synergię".

Po takich zapewnieniach możemy się spodziewać, że w końcu któregoś dnia reprezentacja Chin będzie poważnym zagrożeniem dla innych drużyn. Jednak same deklaracje nie są w stanie doprowadzić do sukcesu. Jedno jest pewne - o efektach współpracy Miki Kojonkoskiego z Chińczykami na pewno przekonamy się już niedługo. 


źródło: www.fis-ski.com

You May Also Like

0 komentarze