Pierwszy konkurs w Oslo dla Aschenwalda!

by - 5:38 PM

Dzisiaj w Oslo na Midtstubakken rozgrywały się zawody z cyklu LPK. W stolicy Norwegii rywalizowały zarówno panie jak i panowie.

Rano swoje zmagania rozpoczęły panie. Konkurs wygrała Niemka Katharina Althaus (92,5m/105m). Drugie miejsce zajęła reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni Kaori Iwabuchi (92,5m/99,5m), a podium uzupełniła rodaczka zwyciężczyni - Juliane Seyfarth (95m/93,5m). Do Norwegii poleciała jedna reprezentantka naszego kraju - Kinga Rajda. Zajęła ona 13. pozycję (77m/79m). Dwie zawodniczki zostały zdyskwalifikowane - Austriaczka Sophie Mair i Finka Jenny Rautionaho.

Konkurs panów odbył się po południu. Wygrał go lider cyklu Philipp Aschenwald (106m/104m). Na drugim miejscu znalazł się Zak Mogel (104m/103,5m). Trzecie miejsce zajął Norweg znany wszystkim z zawodów Pucharu Świata - Andreas Stjernen (96m/104,5m).
Aleksander Zniszczoł uplasował się na 13. pozycji (96m/100m). W trzeciej dziesiątce znaleźli się Przemysław Kantyka na miejscu 24.(99,5m/94m) oraz o jedną pozycję dalej Tomasz Pilch (93m/95m). Andrzej Stękała, Kacper Juroszek i Paweł Wąsek nie dostali się do drugiej serii. U panów, podobnie jak w przypadku pań, zdarzyły się dyskwalifikacje, jednak tutaj były aż 4 - Ivo-Niklas Hermanson z Estonii, Elias Vanska z Finlandii, David Haagen z Austrii oraz Zakhir Dzafarov z Rosji.

źródło:  fis-ski.com