Obsługiwane przez usługę Blogger.

Peier najlepszy w Stams

by - 2:31 PM


W drugim z konkursów w Stams triumfował ktoś inny niż Austriak Szwajcar Killian Peier. Na podium znaleźli się również dwaj reprezentanci gospodarzy - Philipp Aschenwald i Daniel Huber. Punktowało trzech Polaków, a najlepiej z nich spisał się Tomasz Pilch. 

Peier zwyciężył dzięki skokom na 112. i 115. metr. Drugi Aschenwald uzyskał 114 oraz 112 metrów. Uzupełniający podium Huber zaliczył 112,5 i 117 metrów, co było największą odległością konkursu. Na kolejnych pozycjach znaleźli się Austriacy Clemens Aigner, Michael Hayboeck (lider zawodów po pierwszej serii) oraz Gregor Schlierenzauer. Siódmy był Słoweniec Zak Mogel, ósmy Kanadyjczyk Mackenzie Boyd-Clowes, a dziewiąty Niemiec David Siegel. Czołową dziesiątkę zamknął znowu Austriak Andreas Kofler. 

Polacy nie wykazali wielkiej poprawy w stosunku do wczorajszego konkursu. Punkty ponownie zdobyli Tomek Pilch (14. miejsce), Przemek Kantyka (20. miejsce) i Olek Zniszczoł (25. miejsce). Paweł Wąsek, Damian Skupień i Andrzej Stękała znowu nie zdołali zakwalifikował się do drugiej serii. 

Liderem klasyfikacji generalnej LPK jest Philipp Aschenwald przed Killianem Peierem i Lukasem Hlavą. Następne zawody w ramach tego cyklu odbędą się już za tydzień w Oslo! 

źródło: fis-ski.com 

You May Also Like

0 komentarze