Obsługiwane przez usługę Blogger.

Nowości z Karyntii

by - 3:55 PM


 
 (fot: Hermann Sobe)
 
Kilka dni temu w internecie pojawiły się informacje o ,,wynalazkach'', które mają okazać się rewelacją w skokach narciarskich.

W południowej części Austrii, a konkretnie w Karyntii została stworzona przez Ingo Hopfgartnera  mata, która miałaby zastąpić igelit. Dzięki niej przeprowadzenie zawodów ma być łatwiejsze. Wielkim plusem nowych mat jest oszczędność wody do 90%. Utrzymywać ona będzie wilgoć na powierzchni i nawadniać się od dołu. Bez względu na warunki, skakać na niej będzie można cały rok! 
- Maty były testowane przez 2 lata przez FIS - informuje Ingo Hopfgartner.
Póki co wiemy, że maty będą na skoczniach o rozmiarach do 70 metrów. Na ten moment maty te posiadają skocznie w Velden i Chemnitz.

Następną rewelacją z alpejskiego kraju jest patent na przyspieszenie najazdu. Pomysłodawcą tego patentu jest Johannes Vouk. Jego technologia sprawia, że tory najazdowe są o 15% szybsze. Dzięki temu rozbieg na 90-metrowej skoczni można skrócić z 70 na 60 metrów. W rezultacie może być krótszy i budowany na niższej wysokości, co skutkuje niższymi kosztami budowy skoczni narciarskich.  

źródło: kleinezeitung.at

You May Also Like

0 komentarze