LPK Klingenthal - relacja

by - 9:33 PM

Dziś odbyły się drugie zawody z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal. Zwyciężył Polak - Aleksander Zniszczoł. Konkurs odbył się zgodnie z planem i przebiegł bez żadnych komplikacji.

W dniu dzisiejszym najlepszym ze wszystkich okazał się Aleksander Zniszczoł, który oddał skoki kolejno na 134. i 136. metr (263, 7 pkt). Drugie miejsce zajął prowadzący po pierwszej serii Ulrich Wohlgenannt (135 m i 136 m) uzyskując łączną notę w wysokości 261,8 punktów, a ostatnie na podium należało do Niemca Andreasa Wanka (132,5 i 131,5 m, łączna nota 257,8 pkt). W pierwszej 10-tce znalazł się tylko jeden z Polaków - Przemysław Kantyka (131 i 135 m), który zakończył konkurs na 5. miejscu. Poza nim do drugiej serii zawodów zakwalifikowali się Paweł Wąsek (18. miejsce ; 120,5 i 132 m) i Andrzej Stękała (20. miejsce; 120 i 130 m). Do finału nie udało się awansować tylko Tomaszowi Pilchowi, który uplasował się na 44. miejscu i Klemensowi Murańce, który był tuż za bratankiem Adama Małysza. W pierwszej serii zdyskwalifikowany został jedynie zawodnik z Czech - Benedikt Holub.

To był już ostatni konkurs z cyklu LPK. Teraz należy poczekać na zimowe zawody PK, które odbędą się 8 i 9 grudnia w norweskiej miejscowości Lillehammer.

źródło: informacja własna