Obsługiwane przez usługę Blogger.

LGP Rasnov - relacja

by - 6:32 PM


Konkursy w rumuńskim Rasnovie padły łupem niemieckiego skoczka Karla Geigera. Na drugim miejscu, w sobotę, uplasował się nasz rodak Piotr Żyła, następnego dnia jednakże na pozycje tą wskoczył Evgeniy Klimov. Rosjanin dzień wcześniej stanął na trzecim miejscu, które w ostatnim dniu tygodnia przypadło Dawidowi Kubackiemu.

Sobota

Konkurs ten polscy skoczkowie mogą zaliczyć do udanych, bowiem wszyscy znaleźli się w pierwszej piętnastce konkursu. Tuż za Klimovem znalazł się Dawid Kubacki, ze stratą 0,5 pkt do Rosjanina. Stefan Hula znalazł się na miejscu ósmym (93,5m/95m). Kolejny z zawodników – Maciej Kot zamknął pierwszą dziesiątkę (95 m/94,5 m), tuż za nim uplasował się Jakub Wolny skacząc dwa razy na tą samą odległość 93,5 metrów. Natomiast Kamil Stoch, który w Rasnovie skacze „w kratkę”, skończył  na 12 pozycji.
Warto wspomnieć, że podczas konkursu zdyskwalifikowanych zostało ośmioro zawodników, aż pięciu w pierwszej serii! – Yukiya Sato, Domen Prevc, Junshiro Kobayashi, Markus Rupitsch, Stephan Leyhe, Victor Polasek, Anze Lanisek i Julian Wienerroither.

Niedziela

W drugiej serii Klimov, skacząc na 101,5 m ustanowił nowy rekord skoczni, jednak nie dało mu to miejsca na najwyższym stopniu podium i Rosjanin zajął drugie miejsce. Niemiec skacząc 100,5 m umocnił się na pozycji lidera tego konkursu. Na trzecim miejscu uplasował się Dawid Kubacki (98m/98,5m). Piotr Żyła, Kamil Stoch i Stefan Hula w drugiej serii oddali równy skok na 96,5 m, co dało im 4, 5 i 6 miejsca. W pierwszej dziesiątce konkursu znaleźli się również  Jakub Wolny (94,5m/96m) oraz Maciej Kot (94,5m/94m).
Podczas konkursu nie obyło się bez dyskwalifikacji. Za nieprzepisowy kombinezon zdyskwalifikowanych zostało ośmioro zawodników podczas pierwszej serii oraz jeden podczas serii drugiej.

Następne zawody Letniego Grand Prix zaplanowane są na 30 września w  Hinzenbach.

Źródło: fis-ski.com

You May Also Like

0 komentarze