LGP Czajkowski - treningi

by - 7:58 PMDzisiaj w Rosji miały zostać przeprowadzone kwalifikacje, jednakże na liście startowej pojawiło się jedynie 35 nazwisk. Z tego powodu kwalifikacje zostały odwołane i odbyły się aż trzy serie treningowe.

W pierwszym treningu dominował obecny lider cyklu - Rosjanin Evgeniy Klimov (138m), który potwierdził swoją wysoką formę i w niedzielę może umocnić się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Drugi był Kevin Bickner (131,5m), a na trzeciej pozycji uplasował się Yukiya Sato (132,5m).

Drugi trening padł łupem Słoweńca Roberta Kranjca, który jako jedyny złamał granicę 140 metra (142m)! Trzy metry bliżej skoczył Denis Kornilov, zajmując drugą pozycję. Trzeci był Niemiec Pius Paschke (139,5m).

W trzecim treningu najlepiej spisał się Jurij Tepes (135m). Swoją wysoką dyspozycję pokazał również Bickner, który był drugi (136m). Na trzecim miejscu znalazł się Klimov (129,5m).

Z bardzo dobrej strony pokazał się Kazach Sergey Tkachenko, który w dwóch seriach treningowych uzyskał odpowiednio 128,5 metra oraz 136 metrów.

Już jutro odbędzie się konkurs drużyn mieszanych, a w niedzielę konkurs indywidualnych.

źródło: fis-ski.com

You May Also Like

0 komentarze