Last Minute LPK Zakopane

by - 2:53 PMJuż za tydzień, najzagorzalsze fanki skoków narciarskich zbiorą się w Zakopanem. Spytacie się w jakim celu, a no odbywa się Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich.

Już w sobotę, 22 września, na Wielkiej Krokwi będziemy mogli oglądać zmagania skoczków z całego świata. Powtórkę z rozrywki będziemy mieć również w niedzielę, kiedy odbędzie się drugi konkurs z cyklu COC. Jak się tam jednak dostać i gdzie spać?

Do Zakopanego najłatwiej dojechać z Krakowa, skąd co pół godziny odjeżdżają autobusy (20 zł, nie ma zniżek). Swoje stanowisko mają na górnej płycie, a firmy obsługujące ten kurs to Szwagropol, Maxbus oraz Majerbus. W piątek droga do stolicy Tatr może wam zająć nawet 3 lub więcej godzin. Niestety obecne remonty na drodze znacznie wydłużają czas dojazdu.

Jeżeli nadal nie wiecie gdzie spać, pozostało wam kilka opcji (wszystkie pochodzą ze strony booking.com i są to ceny za pobyt dwóch osób na dwie noce):
Willa Alpina (310 zł)
Hotel PRL (278 zł)
Ośrodek Wypoczynkowy Start (306 zł)
Willa Złocień (300 zł)
Apartamenty Tatry (290 zł)

Jeżeli jednak nie zależy Wam na standardzie - Pod Krokwią kosztuje 160 zł i jest w najbliższym sąsiedztwie skoczni. 

Warto również pamiętać o tych miejscach w Zakopanem: ZakoLove, gdzie znajduje się zarówno informacja turystyczna, jak i centrum edukacyjne TPN. Jeżeli lubicie dobre drinki lub dobrą kawę, a dodatkowo jesteście rządni pięknych widoków, to waszym obowiązkowym punktem powinno być Cafe Tygodnik Podhalański. W wolnym czasie warto także się ukulturalnić w Muzeum Tatrzańskim, czy w Willi Atma. Na smaczne jedzenie zaprasza Bar Górski, a jeżeli wolicie bardziej góralskie klimaty - Gazdowo Kuźnia jest także godna polecenia. Na sam koniec, można pokusić się o zjedzenie jakiegoś ciastka - te najlepsze można znaleźć w kawiarniach Samanta.

źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze