Obsługiwane przez usługę Blogger.

Konkurs LGP w Czajkowskim odwołany

by - 7:40 PM

fot. wikipedia.org


Dzisiejszy konkurs LGP w Czajkowskim został niestety odwołany z powodu zbyt silnego wiatru. Był to trzeci raz w historii kiedy zawody z tego cyklu zostały odwołane. 

Planowo zawody miały odbyć się o 12:00 czasu polskiego, lecz szybko zostały przesunięte na godzinę 12:20. Chwilę po tym, jury zdecydowało odłożyć je o jeszcze 10 minut. Po jeszcze paru odroczeniach, zdecydowano się na rozegranie konkursu o 14:00. Organizatorzy chcieli przeprowadzić chociaż jedną serię ale po skoku Jegora Usaczewa miała miejsce kolejna przerwa i po prawie 3,5 godzinach od planowanego startu zawody zostały odwołane. 

Jedynie panie miały dzisiaj szansę walczyć o punkty LGP. Był to konkurs jednoseryjny, w którym triumfowała Słowenka Ema Klinec oddając skok na odległość 133 metrów. Druga była Maren Lundby (131 metrów), a ostatnie miejsce na podium należało do Sary Takanashi (128,5 metra). Najkrótszy skok oddała Alina Tuchtajewa (78,5 metra). Oczywiście nie obyłoby się bez dyskwalifikacji, którą dostała Tara Geraghty-Moats. Niestety w Czajkowskim nie mogliśmy oglądać dziś żadnej z naszych zawodniczek. 


źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze