Historia dwóch desek - Löffler

by - 9:51 PM

Dziś mam przyjemność przytoczyć Wam historię austriackiej firmy Löffler. Powstała ona w 1947 roku w Ried (miasto w Austrii), a założycielką jest oczywiście Elfriede Löffler, od której nazwiska pochodzi nazwa firmy. 

www.br.de


W 1973 roku firma Löffler została wykupiona przez producenta Fischer, którego siedziba również znajdowała się w miejscowości Ried. Linia produkcyjna została zmieniona i od tamtej pory produkowana jest tu odzież sportowa. Obie spółki (Fischer i Löffler) są obecnie siostrzanymi firmami.
Rok później Löffler zaprezentował swoją pierwszą zimową kolekcję, na którą składały się swetry i czapki. 
W 1975 Löffler po raz drugi wprowadził swoją pierwszą kolekcję ale tym razem do narciarstwa biegowego.
Cztery lata później długoletnia współpraca Löfflera z Austriacką Federacją Narciarską (ÖSV) rozpoczęła się od zapewnienia swetrów narciarskich, a także funkcjonalnej bielizny.
1990 - DSV (Niemiecka Federacja Narciarska) również wybiera firmę Löffler. 
Dwanaście lat po wejściu w spółkę z DSV, Löffler został oficjalnym dostawcą funkcjonalnej bielizny i swetrów narciarskich dla szwajcarskiego zespołu narciarskiego. 
W 2009 roku minęło 30 lat odkąd Löffler oficjalnie wyposaża austriackie drużyny narodowe. Dwa lata później Löffler otrzymuje nagrodę biznesową Górnej Austrii.
Od 2015 roku wszystkie skandynawskie drużyny, w tym skoczkowie narciarscy, noszą odzież termoaktywną firmy Löffler. Również kontynuuje ona swoje zobowiązanie wobec ÖSV. 

Szukając informacji na temat tej firmy niestety nie da się znaleźć za wiele wiadomości związanych z nartami. Austriacka spółka skupia się głównie na odzieży sportowej. Wiadomo jednak, że Löffler zaopatruje w narty dwóch niemieckich skoczków - Piusa Paschke i Karla Geigera. 
źródło: www.loeffler.at / www.skoki24.pl

You May Also Like

0 komentarze