Drużyna Japońska triumfuje

by - 8:36 PM


Po raz kolejny w cyklu Letniego Grand Prix mogliśmy oglądać konkurs drużyn mieszanych. Na starcie zmagań w Czajkowskim stanęło osiem zespołów. Triumfowała ekipa z Japonii,  przed Słowenią i Norwegią. 

Drużyna w składzie Nozomi Maruyama, Yukiya Sato, Sara Takanashi i Junshiro Kobayashi zapewniła sobie w dzisiejszej rywalizacji zwycięstwo z przewagę ponad 11 punktów nad zespołem Słowenii, który wystąpił w składzie Jerneja Brecl, Robert Kranejc, Ema Klinec oraz Jurij Tepes. Ekipa norweska straciła do zwycięzców ponad 32 punkty. Norwegię reprezentowała Anna Odine Stroem, Robin Pedersen, Maren Lundby, a wszystko kończył Fredrik Bjerkeengen. Warto również zwrócić uwagę na zespół z Rosji, ponieważ skaczący tam w drugiej serii w ostatniej grupie Evgeniy Klimov ustanowił nowy rekord skoczni. O pół metra tym samym pobił wcześniejszy wynik Roberta Kranjca. Teraz najdłuższa odległość tego obiektu wynosi 146 metrów i należy do Rosjanina. Co do warunków to wiatr wiał czasem z przodu, czasem w tyłu, ale był w miarę równy dla każdego, więc zawody były bardzo ciekawym widowiskiem.

Jutro już konkurs indywidualny, w którym wystartuje tylko trzydziestu pięciu zawodników, więc niektórzy z nich mają szanse na pierwsze punkty w cyklu Letniego Grand Prix. Mamy nadzieję, że będziemy oglądać pasjonujące zmagania. 

Źródło:. fis-ski.com, informacja własna

You May Also Like

0 komentarze