Austriacka deklasacja w Stams

by - 6:47 PM


Po krótkiej przerwie powrócił również Letni Puchar Kontynentalny! Dzisiaj w austriackim Stams zmierzyło się ze sobą 55 zawodników, ale prym zdecydowanie wiedli reprezentanci gospodarzy. Zajęli oni całe podium. Zwyciężył Philipp Aschenwald, a za nim uplasowali się Stefan Kraft oraz Clemens Aigner. 

Triumfator sobotnich zawodów skoczył  118,5 i 113 m. Kraft, dzięki skokom na 114 m i 111 m zajął drugie miejsce. Aby stanąć na ostatnim miejscu na podium, Clemens Aigner musiał osiągnąć odległości 113,5 m oraz 111,5 m. Czwarte miejsce zajął Szwajcar Killian Peier. Na piątej, szóstej i siódmej pozycji kolejno znaleźli się Austriacy: Andreas Kofler, Daniel Huber i Gregor Schlierenzauer. W pierwszej dziesiątce zawody ukończyli również; Niemiec Moritz Baer, Norweg Sondre Ringen i kolejny przedstawiciel północnych sąsiadów Austrii; David Siegel. 

Polacy spisali się raczej przeciętnie. Punktowali trzej nasi reprezentanci - Olek Zniszczoł (18. miejsce), Przemek Kantyka (19. miejsce) oraz Tomek Pilch (28. miejsce). Co ciekawe, ten ostatni został zdyskwalifikowany po swoim drugim skoku. Powodów do zadowolenia nie mają Damian Skupień, Paweł Wąsek i Andrzej Stękała - wszyscy uplasowali się w ostatniej dziesiątce konkursu. 

A kolejne zawody w Stams odbędą się już jutro o godzinie 10!

źródło: fis-ski.com

You May Also Like

0 komentarze