Aschenwald ponownie najlepszy w Oslo

by - 3:26 PM

W Oslo odbył się dzisiaj kolejny konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego. Triumfował w nim Austriak Philipp Aschenwald. Na podium stanęli również dwaj Niemcy - David Siegel i Moritz Baer. Punkty zdobyło jedynie dwóch Polaków - Aleksander Zniszczoł i Przemysław Kantyka.

Jak już pewnie zdążyliście zauważyć, Aschenwald wygrywa ostatnio większość zawodów z cyklu LPK. Tym razem zwycięstwo przyniosły mu skoki na odległości 103,5 i 105,5 metra. Drugi Siegel uzyskał 104,5 i 103,5 metra. Trzeci Baer skoczył dzisiaj 101 i 100 metrów. Tuż za podium znalazł się Słoweniec Zak Mogel. Piąty był reprezentant gospodarzy - Andreas Stjernen. Na szóstym miejscu uplasował się najlepszy z Polaków - Olek Zniszczoł. Siódma pozycja należała dziś do Austriaka Stefana Hubera. Czołową dziesiątkę konkursu uzupełnili dwaj Norwegowie - Fredrik Bjerkeengen i Joacim Bjoereng oraz Niemiec Felix Hoffmann.

Polacy na Midtstubakken (HS106) spisali się raczej kiepsko. Poza Zniszczołem punktował tylko Przemek Kantyka (24. lokata). Tomek Pilch ukończył konkurs na pechowym 31. miejscu, Kacper Juroszek na 38., Andrzej Stękała na 45., a Paweł Wąsek zajął honorową, ostatnią pozycję.

Liderem klasyfikacji generalnej LPK pozostaje Philipp Aschenwald przed Killianem Peierem i Zakiem Mogelem. Już za tydzień cykl ten przenosi się do Zakopanego! Kogo z Was redaktorki SOK będą mogły spotkać na Wielkiej Krokwi?

źródło: fis-ski.com