Wygrana Hlavy we Frensztacie i triumf Aschenwalda w Pucharze Beskidów

by - 11:13 PM

Konkursem w czeskim Frensztacie zakończył się Puchar Beskidów - turniej rozgrywany w ramach Letniego Pucharu Kontynentalnego. W dzisiejszych zawodach zwyciężył Czech Lukas Hlava. Triumf w ogólnej klasyfikacji turnieju odniósł Austriak Philipp Aschenwald, który wcześniej był najlepszy w Szczyrku i Wiśle.

Hlava uzyskał dzisiaj 99 i 103,5 metra, co pozwoliło mu na zdobycie pucharu za VII Memoriał Jiriego Raszki. Podium dopełnili Austriacy - Florian Altenburger (103  104,5 metra) i wspomniany już Philipp Aschenwald (98,5 i 103 metry). Na czwartej pozycji uplasował się Fin Eetu Nousiainen, który na półmetku zawodów był liderem dzięki fantastycznemu skokowi na 107. metr. Jest to nowy rekord obiektu we Frensztacie.

Polacy dzisiaj nie spisali się rewelacyjnie. Tylko dwóch z nich punktowało - Aleksander Zniszczoł (14. miejsce) i Przemysław Kantyka (18. miejsce). Paweł Wąsek był 33., Andrzej Stękała 43., a Bartosz Czyż 59. Zdyskwalifikowany natomiast został Tomasz Pilch.

W Pucharze Beskidów zwyciężył Philipp Aschenwald przed Lukasem Hlavą i Słoweńcem Zakiem Mogelem. Tuż za podium turnieju znalazł się Aleksander Zniszczoł.

Następne zawody z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego odbędą się w dniach 8-9. września w austriackim Stams.

źródło: skijumping.pl