W roli głównej - Žiga Jelar

by - 1:29 PM


Dzisiejszym bohaterem naszego cyklu jest Žiga Jelar - 20-letni skoczek pochodzący ze Słowenii. Zawodnik ten debiutował w Pucharze Świata w lutym 2016 roku. W poprzednim sezonie często mogliśmy oglądać go w konkursach najwyższej rangi. Obecnie nie startuje, ponieważ leczy kontuzję kolana. Mimo tego, zgodził się poświęcić nam chwilę, aby odpowiedzieć na nasze pytania. Zapraszamy na rozmowę z przemiłym zawodnikiem - Žigą Jelarem!


Natalia: Co skłoniło Cię do rozpoczęcia kariery jako skoczek narciarski?
Žiga: Prawdopodobnie otoczenie mojej rodziny. Mój wujek był głównym trenerem słoweńskiej drużyny, a ja oglądałem skoki odkąd wyszedłem ze szpitala po swoich narodzinach. :)

N: Kto jest twoją ikoną w skokach narciarskich? Na kim chciałbyś się wzorować i dlaczego?
Ž: Moim pierwszym idolem z pewnością jest Robert Kranjec ze swoimi umiejętnościami latania. Podziwiam go od 6. roku życia. Teraz wielkimi inspiracjami są dla mnie Kamil Stoch i Noriaki Kasai. I nie mam na myśli ich osiągnięć, które są znakomite, ale ich osobowości. Nie ważne, czy są bardzo zajęci, muszą udzielić wywiadu, czy cokolwiek innego, zawsze znajdują czas na rozmowę z kibicami. Uważam, że to jest najbardziej istotne!

N: Jaka rzecz, poza skokami narciarskimi, jest Twoją pasją i dlaczego właśnie ona Cię tak zainteresowała?
Ž: Zdecydowanie muzyka. Interesuję się nią od 5. roku życia, ona mnie odpręża. Ze sportów lubię także piłkę nożną, motocross i siatkówkę plażową. 

N: Który konkurs z całej Twojej kariery wybrałbyś jako ten najważniejszy, ten, który zapadł Ci najbardziej w pamięć?
Ž: Na ten moment są to konkursy w Planicy i Zakopanem. Zawsze miło jest widzieć tłum kibiców, którzy wspierają wszystkich zawodników. 

N: Jak oceniasz sezon 2017/18? Wypełniłeś wszystkie swoje założenia?
Ž: Jestem usatysfakcjonowany. Wypełniłem większość moich założeń, ale będę dalej pracował, żeby pokazać coś więcej. 

N: Nowy sezon to też nowe cele, jakie postawiłeś przed sobą na ten najbliższy 2018/19, co jeszcze możesz osiągnąć?
Ž: Nie wiem, co mogę osiągnąć, ale na początku chcę zdrowego kolana i powrotu na skocznię. Ale tak jak powiedziałem, zrobię wszystko, co w mojej mocy. 

N: Gdzie widzisz siebie za 10 lat? Planujesz kontynuować karierę skoczka, a może chcesz zająć się czymś innym?
Ž: Zobaczymy, co czas pokaże. 

N: Jaka panuje u Was w drużynie atmosfera? Z kim jesteś najbliżej?
Ž: Myślę, że atmosfera jest bardzo dobra. Każdy pomaga sobie jak może, co jest cenne, zwłaszcza w przypadku porad od starszych chłopaków. W tym momencie i ostatniej zimy najbliżej byłem z Anže Semeničem, Tilenem Bartolem i Peterem Prevcem. :) 

N: Czy zmiany w kalendarzach, zmiany miejsc i skoczni na których skaczecie, wpływają jakoś na przebieg sezonu, czy nie ma to większego znaczenia?
Ž: Nie, ja osobiście lubię odkrywać nowe miejsca i to, że FIS daje szanse nowym obiektom.

N: Czy uważasz, że współpraca z trenerem dobrze się układa?
Ž: Współpracuję z nim już od 5 lat i bardzo go lubię. Trener ma cele, dyscyplinę i bardzo dobre oko na zawodników. Oczywiście wie też, jak przywrócić dobre czasy w drużynie. :) 

źródło: wikipedia.org; informacja własna 

You May Also Like

0 komentarze