Relacja zawody Courchevel

by - 2:18 PMDziś przychodzimy do Was z krótką relacją zawodów w Courchevel. Są to kolejne zawody z cyklu LGP. Niestety, nie są one transmitowane w telewizji, dlatego z przyjemnością coś nieco Wam streścimy.

W Cuorchevel niestety nie mogliśmy zobaczyć żadnego z członków polskiej kadry A, gdyż nie startowali oni w zawodach. Stawiła się natomiast kadra B. Z pewnością jednak nie był to dla nich szczęśliwy konkurs. Zdyskwalifikowanych zostało aż pięciu zawodników w tym trzech polaków. W kwalifikacjach odpadł Bartosz Czyż, w pierwszej serii Tomasz Pilch (czytaj: 17-latek z Wisły, siostrzeniec Adama Małysza), zaś w drugiej serii Przemysław Kantyka. Każdy z nich zaprezentował się niestety w nieprzepisowym kombinezonie.

Zawody te z pewnością przejdą do historii jako jedne  z najbardziej zaskakujących. Zdecydowani faworyci, tacy jak Domen Prevc, Gregor Schlierenzauer nie zakwalifikowali się do konkursu. Timi Zajc, Richard Freitag oraz Stefan Kraft, którzy typowani byli na  zwycięzców zajęli  miejsca poza podium. Ten ostatni wylądował niemalże cudem, ledwo ratując się od nieprzyjemnego upadku.

Największym przegranym śmiało można nazwać Timiego Zajca. Słoweniec wygrał kwalifikacje, jednak o podium otarł się zaledwie o 0,5 punktu. Zwycięzcą konkursu niespodziewanie okazał się Jewgienij Klimov, który okazał się pierwszym Rosjaninem w historii, który wygrał LGP. Na drugim stopniu uplasował się Daniel Huber, zaś na trzecim Roman Koudelka.

Na szczęście to nie koniec zawodów. Już 24 sierpnia zobaczymy kolejną odsłonę zmagań, tym razem w  japońskiej Hakubie.

Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze