Piotr Żyła wygrywa kwalifikacje w Einsiedeln!

by - 9:28 PM


Zaczynamy kolejny skokowy weekend. Tym razem zawody z cyklu Letniego Grand Prix rozgrywane są w Einsiedeln na skoczni HS117. Oczywiście nie mogło obyć się bez problemów. Przez wiatr całość została opóźniona o trochę ponad 30 minut. Nie tylko przeszkadzał on przy rozpoczęciu kwalifikacji, ale również w ich trakcie. Niektórzy trafili na lepsze warunki, a drudzy na gorsze.

Zmagania wygrał Piotr Żyła przed Dawidem Kubackim i Killianem Peierem. Dobrze spisała się też reszta Polaków. Czwarte miejsce zajął Stefan Hula, szóste Kamil Stoch, siódme Jakub Wolny, a piętnaste Maciej Kot. Nie obyło się również bez dyskwalifikacji. Niestety łupem Seppa Gratzera padli Moritz Baer oraz Sergey Tkachenko. Oprócz nich do konkursu nie zakwalifikowała się tylko dwójka zawodników - Sabirzhan Muminov i Heung Chul Choi.

Jutro o 18:00 skoczkowie ponownie pojawią się na skoczni Andreas-Kuettel-Schanze, żeby rywalizować o wygraną w konkursie. Godzina trochę późna, wiec mamy nadzieję, że każdy z nich będzie wyspany i pełen motywacji.

Źródło:. fis-ski.com oraz informacja własna

You May Also Like

0 komentarze