Tepes skacze najdalej na nowych skoczniach w Kazachstanie!

by - 12:53 PM

fot:. facebook.com

W środę 11 lipca odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia nowo powstałych w Kazachstanie skoczni, a dokładniej w Szczuczyńsku. Oprócz Siergieja Tkaczenki, Aleksieja Korolewa, Sabirżana Muminowa, Nikity Dewjatkina oraz dwóch skoczkiń - Walentiny Sdierżykowej i Aliny Tuchtajewej na skocznie zawitali również goście i to nie byle jacy! Na obiekcie pojawił się sam prezydent Kazachstanu. Nursułtan Nazarbajew, bo tak się nazywa, zarządza państwem od czasu uzyskania przez Kazachstan niepodległości. 

Cała inwestycja powstała dzięki pomocy słoweńskiej firmy, dlatego na ceremonii otwarcia pojawili się słoweńscy skoczkowie. Do Kazachstanu zawitał Cene Prevc i Jurij Tepes. Kibice w Szczuczyńsku szczególnie zapamiętają tego drugiego. Dlaczego? Jurij Tepes w swojej próbie na skoczni HS140 skoczył 154 metry!! Nikt nigdy wcześniej w lecie tak daleko nie skoczył. Niestety, jak widać na nagraniu, które udostępnił, zawodnik podparł swoją próbę. 

Post udostępniony przez Jurij Tepes (@tepesjurij)

Skocznie w Szczuczyńsku nie są jednak osamotnione. Wraz ze skoczniami HS100 i HS140 znajduje się tam trasa biegowa, hotele oraz strzelnica dla biathlonistów. Nieopodal jest Park Narodowy Burabaj, więc kompleks ma być dodatkową atrakcją dla turystów. Walter Hofer już zapowiedział, że chciałby włączyć skocznie w Kazachstanie do cyklu Pucharu Kontynentalnego. 

Źródło:. sputniknews.kz

You May Also Like

0 komentarze