Skoczkowie, którym kontuzja zniszczyła karierę - Georg Späth

by - 9:32 PM

Foto: gettyimages.com

W naszym cyklu zaprezentujemy dziś kolejnego skoczka, który przeszedł do historii jako jeden z największych pechowców. Niemiec już od początku swojej kariery przeżywał wypadki losowe, którymi można by obdzielić co najmniej całą kadrę.

Z przytupem przechodził z jednej kadry do drugiej, pnąc się w błyskawicznym tempie od kadry juniorów, poprzez kadrę C do kadry B. Tutaj jednak szczęście go opuściło. W 1999 roku podczas skoku runął na zeskok łamiąc obojczyk. Podczas leczenia i rehabilitacji nabawił się sepsy, co wykluczyło go z treningów na kolejne kilka miesięcy. Nie poddał się jednak i wrócił do skakania. Niestety, nie obyło się bez przygód...

Georg zaraz po stanięciu na nogi i ogłoszeniu o swoim powrocie na skocznie złamał sobie nos. Na domiar złego, zaraz po długo wyczekiwanym przez niego powrocie nie grzeszył formą. Nagminnie zdarzało mu się zajmować miejsce 31., czyli to jedno dzielące go od awansu do drugiej serii. Kiedy w końcu udawało mu się do niej dostać i tak nie zdobywał medalu, ani nie stawał na podium na ważniejszych zawodach.

Końcem jego utrapień wydawał się być sezon 2003/2004, kiedy to był najmocniejszy ze swojej reprezentacji. W klasyfikacji Pucharu Świata zajmował miejsce 9., zaś w następnym 11.
Georg ćwiczył coraz ciężej i ciężej aby nadrobić stracone miesiące, co przyniosło skutek odwrotny do zamierzonego. W sezonie 2005/2006 spadł na pozycję 18. Jego organizm przestawał sobie dawać radę, zaś w jeszcze kolejnym sezonie z jego formy nie zostało już nic. W klasyfikacji figurował na pozycji 69., natomiast każdy skok wyglądał, jakby miał skończyć się tragedią.

Dodatkowo, do listy nieszczęść doszły problemy z kolanami, co było wynikiem jego dosyć sztywnej pozycji w locie. Znany jest także z niekoniecznie chlubnego rekordu: jego prędkość na
progu wyniosła kiedyś 94,7 km/h zaś odległość 114m, co niejednokrotnie było przedmiotem żartów ze skoczka. Na ten temat powstało wiele dowcipów i plotek.

Kontuzje zdecydowanie miały wpływ na niekoniecznie chlubny rozwój jego kariery. Zamiast trenować, aby poprawiać swoje wyniki i zdobywać coraz wyższe miejsca, spędzał miesiące na rehabilitacji. Jego ostatnim występem był ten w Ga-Pa w 2013 roku.

Źródło: wikipedia.org/informacja własnaYou May Also Like

0 komentarze