Podsumowanie pierwszego weekendu trzecioligowych zmagań

by - 9:49 PM

W ten weekend nie tylko rozpoczęły się konkursy Letniego Pucharu Kontynentalego, ale również swoje zmagania rozpoczął cykl FIS Cup. Zawody odbywały się w austriackim Villach na skoczni HS98. Nie tylko rywalizowali tam mężczyźni, ale również kobiety. W sobotnim konkursie górą był Justin Nietzel, który o zaledwie jeden punkt wyprzedził Luce Egloffa. Na najniższym stopniu podium uplasował się Zak Mogel ze Słowenii, który miał już kilku punktową stratę do zwycięscy. Jedynym Polakiem, który zakwalifikował się do czołowej trzydziestki, był Kacper Juroszek. Polak ukończył zawody na miejscu dziewiątym. Natomiast Ole Kristian Baarset został zdyskwalifikowany za zbyt długie narty.
Drugiego dnia zmagań zmienił nam się triumfator. Tym razem pierwsze miejsce zajął Luca Egloff, który o 4,5 punktu wyprzedził swojego rodaka Gregora Deschwandena, a podium dopełnił Fabian Seidl. Tym razem punktowało już dwóch Polaków. Do Kacpra Juroszka, który zajął 20. miejsce, dołączył Krzysztof Biegun, który uplasował się na 28. pozycji. Ukarany za nieprzepisowy kombinezon został Mico Ahonen. Liderem cyklu jest Luca Egloff z 180 punktami na koncie, czyli o trzydzieści więcej Justina Nietzela i o pięćdziesiąt od Gregora Deschwandena.

W zmaganiach Pań dwa razy z rzędu najlepsza była Chiara Hoelzl z Austrii, która zasłużyła na to bezdyskusyjnie. Również dwa razy na drugim stopniu podium znalazła się Słowenka, Ema Klinec. Trzecie miejsce w sobotę przypadło Danielii Haralambie, a w niedziele na tym stopniu stanęła Nika Kriznar.

Kolejne zawody z cyklu FIS Cup odbędą się 14-15 lipca w Szczyrku, więc wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy. Oczywiście naszej redakcji tam nie zabraknie!

Źródło:. informacja własna oraz fis-ski.com