Podsumowanie lipca

by - 9:43 PMZa sobą zostawiamy pierwszy miesiąc wakacji, ale przede wszystkim start sezonu letniego. Czy wam też tak szybko to minęło? Jak na ten okres przystało, był całkiem bogaty w wydarzenia w świecie skoków. Dlatego specjalnie dla was wybrałam i krótko opisałam te najważniejsze. 


1. Red Bull nowym sponsorem kolejnego skoczka!
Tym razem marka ma dodać skrzydeł Andreasowi Wellingerowi. Młody, niemiecki skoczek jeszcze do niedawna wspierany był przez Milkę, lecz już od Letniego Grand Prix w Wiśle możemy podziwiać go w nowym kasku. Dla mnie to na zawsze będzie Milka Boy.

2. Mieszane zawody w Titisee-Neustadt odwołane.
Jakiś czas temu FIS postanowił rozpocząć promocję kobiecych skoków narciarskich, niestety jeden z zaplanowanych konkursów mających właśnie to na celu, nie dojdzie do skutku ze względów problemów finansowych organizatorów. Zawody zostaną zastąpione konkursem drużynowym mężczyzn.

3. Adam Małysz uzyskał wykształcenie wyższe!
Na początku miesiąca Polskę obiegła informacja o obronieniu pracy licencjackiej przez dyrektora-koordynatora ds. skoków i kombinacji norweskiej w PZN na ocenę bardzo dobrą. Były skoczek dokonał tego na wydziale zarządzania w Politechnice Częstochowskiej. Tematem pracy była promocja jego rodzinnej miejscowości. 

4. Wellinger opuścił Hinterzarten, Freund wrócił na skocznię.
Andreas Wellinger dostał zaproszenie do udziału w amerykańskim turnee klubu FC Bayern Monachium, przez co nie mógł pojawić się na zawodach w Hinterzarten. Kolejną wieścią z Niemiec jest informacja o powrocie na skocznię Severina Freunda. Zawodnik od stycznia 2017 roku dwukrotnie zerwał więzadła krzyżowe w kolanie, przez co opuścił m.in. Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym w Lahti 2017, oraz Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu 2018. 

4. Wiemy co za Liberec w kalendarzu Pucharu Świata!
Czesi podjęli kolejną próbę organizacji Pucharu Świata w swoim kraju, jednak po raz kolejny polegli. O wolny termin w kalendarzu walczyła m.in. Wisła, która chciała kolejny weekend Pucharu Świata 2018/19 w Polsce. Teraz już wiadomo, że po 7. latach zawody wracają do Włoch, a mianowicie do Predazzo, które znane jest z organizacji Mistrzostw Świata w 2013. 

5. Ruszył wyciąg na Średniej Krokwi. 
Zawodnicy trenujący na Średniej Krokwi pierwszy raz od 2013 roku mają możliwość skorzystać z wyciągu, co jest dużym ułatwieniem w sesjach treningowych. Z powodu silnych wiatrów został on uszkodzony i mimo że naprawiony został w 2016 roku, nie mógł być on dopuszczony do użytku ze względu powodów formalnych. Na szczęście od 10 lipca wyciąg działa a skoczkowie oraz kombinatorzy norwescy mogą bez problemu z niego korzytać.Źródło: www.skijumping.pl, www.onet.pl 

You May Also Like

0 komentarze