Peier wygrywa w Kranju!

by - 9:37 PM

Dzisiaj Kranj oraz Villach zainaugurowało sezon letni skoków narciarskich. Akurat w słoweńskim mieście odbyły się zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego. Jak dało się zauważyć, konkursem rządził wiatr. Wiał z każdej możliwej strony. Nie były to łatwe warunki dla zawodników. Niektórym nie udało się ich okiełznać. Łupem warunków atmosferycznych padł między innymi Sondre Ringen.

Zmagania wygrał Killian Peier, przed Evgeniyem Klimovem oraz Felixem Hoffmannem. Dla Peiera jest to pierwszy triumf w Pucharze Kontynentalnym. Niespodziankę sprawił natomiast ten, który uplasował się na trzeciej pozycji. Nikt na pewno nie spodziewał się, że Niemiec tak wysoko uplasuje się w klasyfikacji tego konkursu.  Polacy nie osiągnęli porywających wyników. Najlepszym z polskich skoczków był Przemysław Kantyka, zajął on jedenaste miejsce. Czterech Polaków punktowało w dzisiejszych zmaganiach. Do Kantyki dołączył jeszcze Tomasz Pilch, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł. Nieszczęście przydarzyło się natomiast estońskiemu oraz norweskiemu skoczkowi. Robin Pedersen i Taavi Pappel zostali zdyskwalifikowani za nieprzepisowy strój. Na szczęście jutro też jest dzień i ponownie zawodnicy zasiądą na belce startowej w Kranju. Zawody startują o 9:30. Organizatorzy przygotowali dla widzów dodatkową atrakcję w postaci linku do zawodów, który znajdziecie tutaj --> https://livestream.com/TeleHo/events/8268484

Źródło:. berkutschi.com, fis-ski.com oraz informacja własna