Kranj, wygrana Bicknera oraz islandzki skok, czyli rywalizacja przed sezonem letnim

by - 4:39 PM


fot. facebook.com

W piłce nożnej przyzwyczajeni jesteśmy do sparingów, które mają przygotować zawodników do rozpoczęcia sezonu tudzież jakichś turniejów, jak choćby ostatnio mundialu. Czy w skokach jest podobnie? Oczywiscie, że tak! W przygotowaniu się do międzynarodowego sezonu letniego miały pomóc konkursy w Kranju czy choćby w Steamboat Springs, w których zaszczytne pierwsze miejsca  zajęli kolejno Nik Fabijan i bardziej znany Kevin Bickner. W rywalizacji kobiet triumfowały Nika Kriznar (Kranj) oraz Annika Belshaw (Steamboat Springs).

Kranj, czwarte największe miasto Słowenii. Znane głównie z bogatej bazy sportowej oraz z braci Prevc. To właśnie tutaj odbyły się konkursy z cyklu Pucharu Cockta. Dla ciekawych świata, Cockta to słoweński napój, coś jak czeska Kofola, który reklamuje jeden z braci Prevc (łatwe wyzwanie dla Was, zgadnijcie który).

Na podium rywalizacji męskiej poza pierwszym Fabijanem znaleźli się Ernest Prislic oraz Rok Tarman. Zeszłoroczny zwycięzca Miran Zupancic zakończył konkurs na 4. miejscu z z trzema punktami straty do najniższego stopnia podium.

Mistrzyni świata juniorek oraz zwyciężczyni Pucharu Nika Kriznar, która w poprzedniej edycji uplasowała się na trzecim miejscu, była o zaledwie pół punktu gorsza od swojej koleżanki z klubu Emy Kliniec.

W Steamboat Springs, gdzie dawniej organizowano Puchar Świata w narciarstwie dowolnym i kombinacji norweskiej, popis swoich umiejętności dał rekordzista w długości skoku Ameryki Północnej. Kevinowi Bicknerowi na sportowym piedestale towarzyszyli Decker Dean oraz Casey Larson.

Ciekawostką dla Was z pewnością będzie fakt, że w zmaganiach juniorów wziął udział Islandczyk, Anton Oeyvindsson. Upalsował się on na 4. miejscu. Wiedzieliście, że zainteresował się skokami po zobaczeniu w telewizji Toma Hilde?

Źródła: informacja własna, http://smusko.adamsoft.si, facebook.com/UsaNordic

You May Also Like

0 komentarze