Konkurs w Val di Fiemme zamiast Liberca!

by - 9:23 AM

Już wcześniej pisałyśmy o tym, że zawody w Libercu zostały odwołane. Więcej informacji znajdziecie tutaj: http://www.skokiokiemkobiet.pl/2018/06/konkursy-ps-i-lgp-w-libercu-jednak.html. We wtorek Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) podjęła decyzję, że dwa konkursy indywidualne w dniach 12 i 13 stycznia 2019 roku odbędą się we włoskim Val di Fiemme.

Ostatni konkurs Pucharu Świata rozgrywany był tutaj 6 lat temu w lutym. Wtedy po zwycięstwo sięgnęli Gregor Schlierenzauer i Kamil Stoch. Rok później w Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym, na skoczni normalnej złoty medal zdobył Anders Bardal, srebro wspomniany wcześniej Austriak Gregor Schlierenzauer, a Peter Prevc brąz. Natomiast na dużej zwyciężyła "Rakieta z Zębu" ,czyli Kamil Stoch, na drugim miejscu znalazł się Peter Prevc, a na trzecim Anders Jacobsen. Zespół, w skład którego wchodzili Thomas Morgenstern, Gregor Schlierenzauer, Wolfgang Loitzl i Manuel Fettner wygrał drużynowe zawody. Drugie miejsce należało do Niemców (Wank, Neumayer, Freund, Freitag), a na trzecim uplasowali się nasi rodacy (Stoch, Żyła, Kubacki, Kot).