Kolejny zabieg Słoweńca!

by - 11:13 AM"Peter Prevc kontuzjowany", ta wiadomość niecały miesiąc temu dotarła do wszystkich kibiców skoków. Z pozoru prosty kwietniowy zabieg, który miał umożliwić słoweńskiemu skoczkowi większą elastyczność stawu, skończył się obrzękiem i stanem zapalnym owego połączenia kości. Do wszystkiego doszło z powodu błędu najstarszego z Prevców - zbyt szybkiego zwiększenia obciążenia treningowego, mimo kompletnie innych zaleceń lekarzy. 

Wydawać by się mogło, że teraz już łatwa droga do powrotu do sprawności. Rehabilitacja miała trwać dwa tygodnie, a ponowne pojawienie się na skoczni Prevca miało mieć miejsce pod koniec lipca. Nic bardziej mylnego. Słoweński lider został zmuszony do kolejnego zabiegu, gdyż rehabilitacja nie poszła pomyślnie. O sytuacji powiadomił trener kadry, Gorazd Bertoncejl.

Zabieg będzie wykonany techniką artroskopii, ktorej inwazyjność jest minimalna. Wszystko odbywa się pod kontrolą kamery oraz bardzo małego obiektywu, pozwalającego na obejrzenie stanu stawu od środka. Nie powstaje wtedy kilku/kilkunastucentymetrowa rana, tylko dwa nacięcia wielkości około 5-8 mm. Podczas całej tej medycznej procedury ma zostać usunięte ciało obce, które zdaniem lekarzy dostało się do kostki skoczka.

Jego powrót szacowany jest na połowę sierpnia. Sądzicie, ze uda mu się zbudować formę na sezon zimowy?

Źródła: delo.si, primorske.si, informacja własna

You May Also Like

0 komentarze