Kolejny problem w norweskiej kadrze

by - 11:16 AM
Po kontuzji kolana do treningów powraca Kenneth Gangnes, więc aby równowaga  norweskiego świata została zachowana, ktoś musiał zaliczyć przymusowy urlop. Tym pechowcem okazał się Andreas Stjernen, który doznał urazu palców u stóp, dokładniej ich stłuczenia. Wszystko przez złe wylądowanie podczas jednego z ćwiczeń.

Dla niewtajemniczonych, do stłuczenia dochodzi, gdy w wyniku urazu następuje zmiażdżenie lub uszkodzenie wewnętrznych struktur tkanek, przez co nie są one w stanie wykonywać poprawnie swoich funkcji. Warto również wspomnieć, że nie ma miejsca przerwanie ciągłości skóry.

Norweg będzie pauzował do sierpnia, więc na pewno nie zobaczymy go na inauguracji LGP 2018. Szczęście w nieszczęściu, ponieważ od dawna wiadomo, że skoczek narzekał na zbyt małą ilość czasu dla rodziny (teraz wreszcie będzie miał go trochę więcej), co było powodem jego braku pewności co do kontynuowania kariery sportowca. 

Trzymamy kciuki za może nie najszybszy powrót (już wiemy, że pośpiech nie sprzyja sportowcom), ale za jak najlepszą formę po nim! 

Źródła: informacja własna, sportowefakty.wp.pl

You May Also Like

0 komentarze