Kolejne wygrane Koudelki

by - 9:47 AM
Czy napiszemy kiedykolwiek artykuł o czeskich skokach bez wspominania o wielkim kryzysie, który je ogarnął? Niestety, wydaje mi się, że nie. Kryzys, kryzys i jeszcze raz kryzys. To słowo wręcz ciśnie się na usta, gdy tylko spojrzy się na ilość zawodników, którzy wystartowali na Letnich Mistrzostwach Czech. Tylko 9-ciu zawodników (dla porównania w Mistrzostwach Polski wystąpiło 35-ciu skoczków) to naprawdę bardzo słaby wynik.

W niedzielę w Frensztacie pod Radhoszczem na skoczni HS 106 ponownie swoją dominacje potwierdził Roman Koudelka (nota bene w serii próbnej ustanowił nowy rekord skoczni), wyprzedzając Lukasa Hlavę i Cestmira Koziska. Lider naszych południowych sąsiadów z optymizmem patrzy na zbliżające się LGP, licząc na bardzo udane lato, które choć trochę pozwoli zapomnieć o fatalnej zimie.

Miejsca poza podium zajęli kolejno: Viktor Polasek, Frantisek Holik, Filip Sakala, Vojtech Stursa, Damian Lasota oraz David Jirotka. Warto wspomnieć, iż Tomas Vancura nie wystąpił z powodu problemów zdrowotnych.

Ostatniego dnia czerwca odbyły się zawody o Puchar Burmistrza Rożnowa pod Radhoszczem. Poza czeskimi skoczkami wzięli w nich udział nasi juniorzy, z których najlepszy wynik osiągnął Kacper Juroszek (9.miejsce). Kto triumfował? Odpowiedź na to pytanie zna już chyba każdy.

Mimo że Roman Koudelka po pierwszej serii miał jedenaście punktów straty do Cestmira Koziska, udało mu się wyśrubować wynik o 5,3 pkt lepszy od drugiego skoczka. Na ostatnim stopniu podium znalazł się Viktor Polasek.

Czy ostatnie sukcesy Koudelki przełożą się na dobry występ na LGP? Przekonamy się już za niedługo!

Źródła: czech-ski.com

You May Also Like

0 komentarze