Kevin Bickner mistrzem USA!

by - 3:27 PM


W amerykańskim Park City (HS 134) w Utah, odbyło się 20. „Springer Tournee”, zakończone mistrzostwami USA, w których triumfował Kevin Bickner.

W rywalizacji gościnnie wzięli udział Kanadyjczycy. Reprezentant tego kraju, Mackenzie Boyd-Clowes zwyciężył na dużej skoczni, drugi był Kevin Bickner, a trzeci Casey Larson. Na skoczni HS100 tytuł letniego mistrza Stanów Zjednoczonych wywalczył 22-latek reprezentujący Norge Ski Club. Pozostałe miejsca na podium przypadły medalistom ze skoczni dużej –  Mackenzie Boyd-Clowes był drugi, a Casey Larson trzeci.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Kanadyjka – Abigail Strate. Mistrzynią kraju została Nita Englund, srebro zdobyła Tara Gereghty-Moats, a brąz Annika Belshaw.


Mackenzie Boyd-Clowes tak powiedział po zakończeniu konkursów: Zawody dzisiaj były udane. Kevin i ja rywalizujemy ze sobą od lat. Czasami on jest górą, czasami ja. Rywalizujemy ze sobą uczciwie – skaczemy daleko i mamy przy tym mnóstwo zabawy.

Po konkursie, Kevin udzielił wywiadu, w którym wypowiedział się na temat zawodów:  Czułem się dobrze jeśli chodzi o moje skoki. Było dobrze i konsekwentnie. Mogłem naprawić i popracować nad niektórymi rzeczami, więc wszystko się udało.
O swoim zwycięstwie natomiast powiedział: Walczyłem o to przez kilka lat, dlatego przyjemnie jest wygrać w końcu tytuł mistrza kraju. 
Świeżo upieczony mistrz USA bardzo cieszy się, że on i jego koledzy wyruszają teraz do Europy, by walczyć w konkursach Letniej Grand Prix: Jestem podekscytowany tym, że jedziemy do Courchevel i będę mógł zestawić swoje obecne wyniki z pozostałymi zawodnikami. 


Żródło: usanordic.com

You May Also Like

0 komentarze