Gorazd Bertoncelj o szansach zawodników na występ w Pucharze Świata

by - 12:59 PMSłoweńcy podczas inauguracji letniego sezonu w Wiśle zdecydowanie nie zachwycili nas swoimi skokami. Czwarte miejsce w konkursie drużynowym i zaledwie trzech zawodników w drugiej serii konkursu indywidualnego, to na pewno nie to, czego spodziewaliśmy się po zawodnikach Bertoncelj'a. 

Sam trener przyznaje, że przeprowadził rozmowę z zawodnikami doświadczonymi (Robert Kranjec, Jurij Tepes), których przesunął do zaplecza kadry narodowej, ale również z kadrą B. 
- Oni znają moją koncepcję i wiedzą, czego od nich oczekuję. Jako grupa, ale również indywidualnie, każdy z nich ma szansę na udział w Pucharze Świata, jednak miejsca te przypadną tym, którzy będą spisywać się najlepiej. - mówi dodając, że do startu zimowych zawodów zostało jeszcze cztery miesiące i każdy z zawodników trzyma los w swoich rękach. 

Bertoncelj wspomina również o celach Kranjca oraz Tepesa na najbliższy sezon.
- Przede wszystkim chcą wrócić do rywalizacji na najwyższym poziomie oraz do zawodów na obiektach do lotów. - przyznaje, ponieważ to na mamucie, a mianowicie na skoczni w Planicy, osiągnęli swoje najlepsze wyniki w sezonie. Źródło: skijumping.pl

You May Also Like

0 komentarze