David Siegel mistrzem Niemiec. Althaus i Seyfarth ex aequo mistrzyniami Niemiec

by - 6:41 PM

Tydzień przed Letnią Grand Prix w niemieckim Hinterzarten odbyły się mistrzostwa Niemiec. David Siegel wygrał te zawody, srebro należało do Stephana Leyhe, a trzecie miejsce zajął Moritz Baer.

od lewej: David Siegel, Andreas Wank (z tyłu) i Stephan Leyhe

Siegel sięgnął po zwycięstwo skokami na 103 m w pierwszej serii i 105,5 m w finałowej; łącznie zdobył 274,4 punkty. Drugie miejsce zajął wspomniany wcześniej Leyhe po skokach na 100,5 m i 102, 5 m z łączną ilością punktów 265,5. Na ostatnim stopniu podium stanął Baer oddając skoki na 103, 5 m i 100,5 m. By dorównać Leyhe brakowało mu zaledwie 1,1 punkta.

Mistrz olimpijski Wellinger nie może zaliczyć swojego występu do udanych. Ubiegłoroczny mistrz  Niemiec zdobył 258 punktów i zajął 4. miejsce. Fan Bayernu Monachium zabrał głos w sprawie zaraz po konkursie: "Nie jestem całkowicie zadowolony. Podczas wczorajszego treningu mieliśmy wiatr pod narty/wiatr przeciwny i wszystko było lepiej odczuwalne ale to był porządny konkurs i do sezonu zimowego zostało jeszcze parę miesięcy".

Piąty był jego imiennik Andreas Wank, który jest tamtejszym bohaterem. Miejsca od szóstego do ósmego należały do Piusa Paschke, Martina Hammanna i Felixa Hoffmanna, a na 9. wspólnie pojawili się Richard Freitag i Julian Hahn.

Tytuł mistrza Niemiec w kategorii Junior trafił do Constantina Schmida (97 m, 100 m; 250 pkt), srebro poleciało w ręce Lucy Rotha (103 m, 97,5 m; 248 pkt), a miejsce na podium uzupełnił Justin Lisso (99,5 m, 95 m; 233 pkt).

Jeśli chodzi o skoki kobiet to Katharina Althaus i Julianne Seyfarth ex aequo zwyciężyły w mistrzostwach Niemiec uzyskując łączną ilość punktów 279,8. Jednak ich skoki różniły się trochę od siebie. W pierwszej serii Althaus wylądowała na 97,5 m, a w finałowej na 99 m. Seyfarth skoczyła na 98 m i 97,5 m. Najniższy stopień podium należał do Gianiny Ernst po skokach na 97 m i 96,5 m  zdobywając 265 punktów. Czwarta była Pauline Hessler, a piąte miejsce zarezerwowane było dla Cariny Vogt i Ramony Straub.