Wsparcie finansowe dla fińskich skoczków

by - 11:49 PMFiński Komitet Olimpijski opublikował wysokość kwot, jakimi dofinansuje przygotowania przedstawicieli poszczególnych sportów zimowych do kolejnego sezonu. W tym roku obrana została nowa strategia, która polega na przekazaniu środków na większą liczbę dyscyplin, zamiast skupiać się wyłącznie na kilku czołowych, jak miało to miejsce do tej pory.

Skoki narciarskie, niegdyś ogromna potęga wśród sportów w Finlandii, teraz nie liczą się w fińskim sporcie prawie w ogóle. Wielu ludzi, zarówno kibiców, jak i organizacji sportowych, postawiło na tej dyscyplinie krzyżyk. Podejrzewano nawet, że nie dostaną dofinansowania od Fińskiego Komitetu Olimpijskiego, co okazało się nieprawdą. Wśród dziesięciu dyscyplin skoki narciarskie plasują się dopiero na ósmym miejscu z otrzymaną kwotą 115 000 EURO. Mniejsze dofinansowanie przyznano tylko łyżwiarstwu szybkiemu i figurowemu.
Najwięcej środków otrzymał hokej - 420 000 EURO, z tym zastrzeżeniem, że muszą być one przeznaczone na rozwój młodzieży i kobiecej odmiany tej dyscypliny, bowiem sport ten w seniorskim wymiarze męskim nie wymaga w Finlandii dodatkowego dofinansowania.

Po nieudanym sezonie, Fiński Związek Narciarski zakończył współpracę z Andreasem Mitterem. Na stanowisku trenera reprezentacji skoczków narciarskich zastąpił go Lauri Hakola, którego asystentami zostali Peter Kukkonen i Jarkko Saapunki, natomiast Mika Kojonkoski objął stanowisko konsultanta. 


Źródło: Uusisuomi.fi

You May Also Like

0 komentarze