Triumf. Upadek. Powrót do życia - czyli książka Svena Hannawalda

by - 10:40 PM

Foto: sven-hannawald.com
Dzisiaj przeniesiemy się w czasy, które większość z Was, młodych fanów skoków zna tylko z opowieści swoich rodziców lub dziadków. Dawno temu, w krainie nad Renem tak, chodzi mi o naszych zachodnich sąsiadów  świecił triumfy skoczek, na widok którego mdlały ówczesne nastolatki. Tak jak dzisiaj młode dziewczęta marzą aby nosić nazwisko Wellinger, tak wtedy wiele z nich było w stanie zrobić wszystko aby tytułować je panią Hannawald. W naszym rodzimym kraju Sven Hannawald, znany jest przede wszystkim jako największy rywal Adama Małysza, przez co nie pałano do niego szczególną sympatią. Perfekcyjne skoki, doskonale zbudowana sylwetka, psychika ze stali. Wydaje Wam się że go znacie? No właśnie niekoniecznie.

W 2014 roku na rynku pojawiła się autobiografia tego niezwykłego skoczka. Hannawald opisuje w niej nie tylko swoje wielkie sukcesy, ale także cenę, jaką przyszło mu zapłacić za każdy z nich. Możemy prześledzić okres jego blasku, kiedy stawał na podium jako jedyny skoczek, który wygrał wszystkie konkursy TCS oraz zagłębić się w tę ciemną stronę sławy - tę, o której prawda wyszła na jaw dopiero po zakończeniu kariery Svena.

Foto: newsweek.pl

Jest to obowiązkowa pozycja nie tylko dla fanów skoków narciarskich, ale także dla osób, które znajdują się w psychicznym bądź emocjonalnym kryzysie. Autor dość szczegółowo opisuje swoją walkę o powrót do pełni zdrowia, po tym jak zdiagnozowano u niego syndrom wypalenia. Nie był to jedyny problem sportowca. Załamanie psychiczne, myśli samobójcze, anoreksja, depresja - to tylko niektóre z trudności, które napotkał na swojej drodze "człowiek ze stali". Porusza on kwestię paraliżujących stanów lękowych, stresu, samotności oraz presji, wywieranej na niego i na innych sportowców z każdej możliwej strony.

Problemy psychiczne skoczka doprowadziły do przedwczesnego zakończenia kariery przez Hannawalda, akurat w momencie jego świecił największe triumfy. Jego zwycięstwa na skoczniach równały się upadkom w życiu prywatnym.

Jednakże, nie jest to książka tylko o chorobie i upadkach! Sven Hannawald opisuje swoją długą i mozolną walkę z chorobą, która zajęła mu ponad 5 lat. Jest to historia odbijania się od dna, podnoszenia się po upadkach oraz walki o siebie, mimo życiowych przeciwności. Potrzebujesz motywacji? Nie wiesz jak poradzić sobie w trudnym okresie w życiu? Ta książka jest zdecydowanie dla Ciebie!

Oprócz trudnych opisów walki z chorobą możemy znaleźć również fragmenty pełne komicznych sytuacji z zawodów i anegdot. Hannawald opisuje szczegółowo atmosferę w Polsce, doping kibiców oraz rywalizację z Adamem Małyszem.

Dziś Sven Hannawald jest spełnionym mężem i ojcem oraz komentatorem Eurosportu. Nadal oddaje się swoim sportowym pasjom - golfowi, piłce nożnej oraz wyścigom samochodowym. O czym jeszcze można się dowiedzieć z tej książki? Sprawdźcie sami!

Źródło: informacja własna/Sven Hannawald - "Sven Hannawald. Triumf. Upadek. Powrót do życia".


You May Also Like

0 komentarze