Obsługiwane przez usługę Blogger.

TOP10 skocznych piosenek według Julki

by - 4:34 PM

W końcu to na mnie przyszedł czas, żeby przedstawić Wam moje TOP10 piosenek. Nie ukrywam, że będzie to trudne zadanie, bo utworów jest pełno, a ja niestety muszę ograniczyć się tylko do dziesięciu. Jeśli chodzi o samą w sobie muzykę, to naprawdę nie wyobrażam sobie życia bez niej. Gdy jadę na uczelnię, czy idę do sklepu, który znajduje się 500 metrów od mojego domu, zawsze biorę słuchawki i włączam Spotify. Możecie się tam doszukać kawałków od heavy metalu, przez rock, po pop. Dziwne, prawda? Ale ja nie lubię się ograniczać i słucham wszystkiego co wpadnie mi w ucho. Żeby już nie przedłużać, zapraszam Was do zapoznania się z moimi top singlami. Może niektóre z nich będą oklepane ale to właśnie one grają dużą rolę w moim życiu. Zaczynajmy!MIEJSCE 10. Crowd Supporters - Zakopiański styl 


Piosenka może nie jest znana każdemu, ale ten kto był na konkursie Pucharu Świata w 2016 roku właśnie w Zakopanem, na pewno ją kojarzy. Mimo, że mróz dawał się we znaki, bo nawet mając 5 par skarpetek (mówię poważnie!) i górskie buty, nie czułam stóp, to było to miłe wspomnienie, do którego chętnie wracam.


MIEJSCE 9. Eric Saade - Say it


Kiedy słucham tego utworu, przed oczami mam zawsze Thomasa Morgensterna i Gregora Schlierenzauera. Ktoś jakiś czas temu stworzył filmik z różnymi momentami z zawodów PŚ, które dotyczyły właśnie tych skoczków i ich przyjaźni, relacji. Za każdym razem się wzruszam, gdy tylko to słyszę.


MIEJSCE 8. Patrycja Markowska, Grzegorz Skawiński, 
Katarzyna Wilk, Piotr Cugowski - Skaczemy dla Ciebie


Ten singel stworzyła czwórka polskich artystów w hołdzie naszemu "Orłowi z Wisły". Domyślam się, że dla niektórych, czasy Adama Małysza to czasy odległe. Nie ukrywam, że poniekąd dla mnie też, bo gdy małyszomania sięgała zenitu, ja byłam bardzo mała i nie pamiętam konkursów z tego okresu, a kiedy już wkraczałam coraz bardziej w ten cały świat skoków, Małysz był u kresu swojej kariery. Jednak bardzo chętnie wracam do tego i wsłuchuję się w tekst, który jest podziękowaniem dla obecnego dyrektora koordynatora ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej.


MIEJSCE 7. Miriami - Sexualna


Tak tak, dobrze widzicie. Sexualna. Od aftera 2017 tak mi się wkręciła, że pobrałam ją na Spotify i słuchałam jej w tracie powrotu z Wisły do Łodzi. Mam z nią same dobre wspomnienia, a w szczególności kojarzy mi się z jedną osobą. Także stwierdziłam, że nie powinno jej zabraknąć w tym zestawieniu.


MIEJSCE 6. Filatov & Karas - Time won't wait


Kolejna piosenka z cyklu afterparty Wisła 2017. Tak się przy niej dobrze bawiłam razem ze wspaniałymi ludźmi, że gdy tylko o niej pomyślę, od razu nasuwa mi się taki łańcuszek skojarzeń: skoki narciarskie ---> Wisła 2017 ---> afterparty ---> cudowni ludzie. 


MIEJSCE 5. Imagine Dragons - Thunder


Postawmy sprawę jasno. Pewnie wielu z Was nie słyszy w tym utworze słowa "Thunder", a bardzo dobrze znane nazwisko "Tande". Nie jesteście sami. Jak tylko słyszę początek tej piosenki, wiem już, że będę śpiewać "TANDE, FEEL THE TANDE". Nawet moja mama sama się mnie pytała czemu ten zespół ułożył kompozycję o Danielu Andre-Tande... Nie wnikam mamo.


MIEJSCE 4. Katastrofe ft. Alexander Rybak - Typisk Norsk


Kolejne nagranie, które kojarzy mi się z Tande. 24 stycznia 2016 roku na konkursie w Zakopanem, gdy Daniel oddawał swój skok, organizatorzy puścili ten hit. Byłam wtedy tam z moją przyjaciółką. Przeżycia były niezapomniane, a ja w końcu zrobiłam sobie zdjęcie ze swoim norweskim idolem, który tego dnia obchodził swoje urodziny.


MIEJSCE 3. C-Bool - DJ is your second name


DJ is your second name i w głowie znowu mam afterparty Wisła 2017. Piosenka jest dość ważna, bo przywołuje wspomnienia związane nie tylko z imprezą ale i z jedną osobą. Jest jedną z najczęściej odtwarzanych na mojej playliście w Spotify.


MIEJSCE 2. Leo Aberer - Jump Down Deep


No to nic innego jak conajmniej ballada austriackich skoków. Tak wpada w ucho i tak dobrze się tego słucha, że nie mogłam nie uwzględnić tego w moich TOP10. Moim zdaniem furorę nie robi tylko to, że skoczkowie śpiewają ale również to, że teledysk jest z ich udziałem.


MIEJSCE 1. Akcent - Kylie


Absolutny faworyt, który bije na głowę wszystkie inne utwory. Powiedziałabym, że to jest hymn imprez skokowych. Przy tym można tak poszaleć i pośpiewać! (to przede wszystkim). Nikt nie patrzy na to czy fałszujesz czy nie, ważne, żeby się dobrze bawić; a piosenka tak wchodzi do głowy, że nawet po afterparty podśpiewywałam ją na śniadaniu.


To już niestety koniec mojego zestawienia. Mam nadzieję, że spodobały Wam się utwory, które Wam zaprezentowałam i może któreś spodobają się Wam na tyle, że również umieścicie je na swojej playliście.

*Wisienka na torcie*
Jednak nie byłabym sobą, (gdy byłabym inna) gdybym nie poświęciła trochę uwagi czterem innym piosenkom:
➡️ Sławomir - Miłość w Zakopanem - hit hit i jeszcze raz hit tegorocznego PŚ i PK w Zakopanem.
➡️ One Direction - No control - no bo w sumie na skoki jedziesz się odprężyć i po co Ci kontrola nad wszystkim?
➡️ Shakira - Me Énamore - do zakochania, piosenka również z ubiegłorocznego afterparty w Wiśle
➡️ Pitbull - Hotel Room Service - jeśli chodzi o ten singiel to moje jedyne skojarzenie dotyczy pewnego skoczka

You May Also Like

0 komentarze