Polacy trenują na Wielkiej Krokwi

by - 11:26 PM


Polscy skoczkowie rozpoczęli właśnie trzeci obóz treningowy. Kadry narodowe A i B doskonalą swoją technikę w Zakopanem. Po długiej modernizacji, Wielka Krokiew może wreszcie służyć sportowcom jako obiekt szkoleniowy. Niezwykle zadowolony z tego faktu jest trener naszych zawodników - Stefan Horngacher. 

- Duża skocznia w Zakopanem funkcjonuje należycie. Przebudowana Wielka Krokiew jest specyficznym obiektem, co sprawia, że nasze zajęcia na niej są jeszcze bardziej wartościowe. Liczę na to, że treningi tutaj wymiernie nam pomogą. Bardzo cieszę się z tego, że w tym roku mamy możliwość użytkowania kolejnej skoczni w Polsce. Wchodzimy w drugą fazę letnich przygotowań do sezonu 2018/2019. W pierwszej kładliśmy nacisk na fizjologiczne aspekty treningu, natomiast teraz pracujemy nad wkomponowaniem ich w technikę poszczególnych zawodników. Jesteśmy na dobrej drodze i zamierzamy konsekwentnie nią podążać. - mówi Horngacher. 

Najbliższy tydzień Biało-Czerwoni spędzą w Polsce. Na następny obóz ruszą do Austrii (Bischofshofen i Ramsau). Później skoncentrują się na przygotowaniach do inauguracji LGP w Wiśle. Dodajmy, że nasi skoczkowie mają już za sobą zgrupowanie z Beskidach i Hinzenbach. 


źródło: skijumping.pl

You May Also Like

0 komentarze