Podsumowanie czerwca

by - 5:18 PM


Minął już kolejny miesiąc bez skoków, zakończył się rok szkolny i nadeszły upragnione przez wszystkich wakacje! Przed nami lipiec, w którym rozpocznie się letnia rywalizacja na skoczniach całego świata. Przypomnijmy sobie jednak, co przyniósł nam ostatni czas. Oto podsumowanie czerwca!

1. Problemy zdrowotne Daniela-Andre Tande.
Popularny Norweg został dotknięty niezwykle rzadką chorobą, nazywaną syndromem Stevensa-Johnsona. U Tande objawił się on silną reakcją alergiczną na ustach. Gdyby nie to, że skoczek szybko trafił do szpitala, jego życiu mogło zagrażać niebezpieczeństwo. Na szczęście Daniel czuje się już lepiej. Nie wiadomo jednak, kiedy ponownie zobaczymy go na skoczni.

2. Peter Prevc został tatusiem.
Na początku czerwca rodzina Prevców powiększyła się o kolejnego chłopca! A to niespodzianka... Peter pochwalił się tym na swoich mediach społecznościowych. Jemu i Minie, mamie narodzonego dziecka, życzymy dużo cierpliwości, bo bobasy potrafią dać w kość jak mało kto!

3. Vincent Descombes Sevoie zakończył karierę.
Francuz zdecydował się na ten krok, ponieważ jego występy na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu bardzo go rozczarowały. Zawodnik zrozumiał wtedy, że kariera kosztowała go wielu wyrzeczeń i nie wie, czy jest w stanie dalej utrzymywać wysoki poziom. Mimo to, czuje się spełniony. Trzymamy kciuki za sukcesy Vincenta w dalszym życiu zawodowym!

4. Konkursy PŚ i LGP w Libercu odwołane.
Wstępnie zaplanowane na 12-13. stycznia 2019 roku zawody Pucharu Świata w Czechach zostały odwołane. Nie zapadła jeszcze decyzja, które z miast zorganizuje je zamiast Liberca. Anulowano również konkurs LGP, który miał odbyć się 28. września 2018 roku - w jego miejscu pozostanie luka w kalendarzu. Dlaczego w przyszłym sezonie nie zobaczymy wielkiego powrotu Liberca? Prawdopodobnie z przyczyn finansowych.

5. Mika Kojonkoski wraca do świata skoków.
Znany i legendarny trener dołączył właśnie do sztabu szkoleniowego fińskich skoczków. Jednocześnie Kojonkoski dalej będzie pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Skoków Narciarskich Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Powrót Kojonkoskiego oceniamy na bardzo duży plus!

6. Wyróżnienia Kamila Stocha i niemieckich zawodników.
Czerwiec obfitował w różnego rodzaju odznaczenia skoczków za ich osiągnięcia i zasługi. Niemieccy drużynowi srebrni medaliści olimpijscy w składzie: Richard Freitag, Andreas Wellinger, Stephan Leyhe i Karl Geiger otrzymali "Srebrny Liść Laurowy", który jest najwyższą nagrodą za osiągnięcia sportowe u naszych zachodnich sąsiadów. Kamil Stoch został uhonorowany w mniej typowy sposób. Otóż jedna z głównych ulic w Zębie, rodzinnej miejscowości skoczka, została nazwana jego imieniem. Dodatkowo Stoch otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Zakopane. Gratulujemy!

7. Kontuzje Petera Prevca i Andreasa Stjernena.  
Słoweniec przeszedł niedawno operację kostki, która miała poszerzyć zakres jej ruchów. Niestety Prevc zbyt szybko powrócił do treningów, przez co wystąpiła u niego opuchlizna i stan zapalny. Jest raczej pewne, że Petera nie zobaczymy podczas inauguracji LGP w Wiśle. Norweg zaś nabawił się urazu palców u stóp. Jego pauza ma potrwać do sierpnia.

8. Hilde współpracuje z kombinatorami norweskimi.
Norweg niedawno ogłosił zakończenie swojej kariery skoczka narciarskiego. Nie odchodzi jednak daleko, gdyż będzie pomagał kadrze kombinatorów norweskich. Jego głównym zadaniem będzie współpraca z zawodnikami mieszkającymi w Oslo. Hilde ma dbać również o sprzęt sportowców. Oby jego praca okazała się bardzo owocna!

źródło: dagbladet.no; facebook.com; ski-nordique.net; fis-ski.com; is.fi; vikkosavo.fi; br.de; gazetakrakowska.pl; dnevnik.si; nettavisen.no 

You May Also Like

0 komentarze