Niemieccy skoczkowie odznaczeni przez prezydenta

by - 12:21 PM


Srebrna czwórka skoczków narciarskich z Igrzysk Olimpijskich z Pyeongchangu odebrała najważniejsze odznaczenie za osiągnięcia sportowe w swoim kraju. Nagrody wręczył im prezydent Frank Walter Steinmeier, a gala odbyła się w Berlinie.

Reprezentanci Niemiec w skokach narciarskich otrzymali z rąk prezydenta "Srebrny Liść Laurowy" (niem. das Silbernes Lorbeerblatt). Jest to najwyższe odznaczenie sportowe w  Niemczech, a przyznawane jest za wybitne osiągnięcia i doskonałość w swojej dziedzinie.
"Srebrny Liść Laurowy" to szpilka (w wersji kobiecej broszka) w kształcie liścia laurowego, którą nosi się na lewym kołnierzu. Zaprojektowana została także wersja miniaturowa, która jest umieszczona na materiale w kolorach olimpijskich.

Richard Freitag, Andreas Wellinger, Stephan Leyhe i Karl Geiger byli czołowymi skoczkami ubiegłego sezonu. Oprócz srebra w konkursie drużynowym na Igrzyskach Olimpijskich, złoto na skoczni normalnej zdobył Andreas Wellinger, a Richard Freitag był drugim skoczkiem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Pozostała dwójka znalazła się w czołowej dwudziestce najlepszych skoczków sezonu, plasując się na miejscu czternastym w przypadku Karla Geigera, oraz na osiemnastym, gdzie sezon zakończył Stephan Leyhe. 

Post udostępniony przez Andreas Wellinger (@andreaswellinger)


Źródło: instagram.com / br.de

You May Also Like

0 komentarze