Idę dalej - Gregor Schlierenzauer

by - 10:28 PM

fot: kleinezeitung.at

Dzisiaj chciałabym przytoczyć Wam bardzo wzruszający film dokumentalny o jednej z legend skoków naricarskich - Gregorze Schlierenzauerze. ,,Weitergehen"(pol. idę dalej) opisuje historię austriackiego sportowca, który w bardzo młodym wieku osiągał ogromne sukcesy. Przyzwyczajony do najlepszych wyników, osiągając w pewnym okresie niższe od zamierzonych załamuje się. W wieku 16 lat popularny Schlieri podczas swojego drugiego sezonu startów wygrywa zawody w Lillehammer. W wieku 23 lat w swoim dorobku miał juz 53 wiktorie. Przez lata kariery Austriak zdobywał najwyższe trofea. Posiada w swoim dorobku medale igrzysk, mistrzostw świata, dwukrotnie sięgał po złotego orła - nagrodę TCS. Był wtedy bohaterem tego sportu zarówno dla Austriaków jak i dla kibiców na całym świecie. 

Gregor przyzwyczaił do świetnych wyników nie tylko kibiców, ale również siebie. Gdy nadszedł czas , w którym osiągał gorsze rezultaty, zaczęło go to przerastać. Narastająca presja burzyła radość jaką sportowiec czerpał z uprawiania tej dyscypliny. Przełom nastąpił w styczniu 2016 roku kiedy to młody Austriak ogłosi przerwę w karierze. Poświeca ją na odbudowę psychiczną, ale również fizyczną. Spędza dużo czasu z fizjoterapeutami oraz w gabinecie psychoterapeutycznym. Musi odbudować się mentalnie. Film pokazuje sceny z codziennego życia Gregora, wplata rozmowy ze znajomymi i rodziną, ukazuje ciężką walkę, jaką sportowiec musi przejść by dojśc na sam szczyt i odnaleźć satysfakcję z wykonywanego sportu.
52 minutowy film ,,Weitergehen" jest obowiazkową pozycją dla każdego fana skoków narciarskich. Pokazuje, że znane osoby rowniez dotykają problemy.
Dokument ma wiele przesłań, które pozostawiam każdemu z Was do własnej interpretacji. W wersji polskiej można go zobaczyć na stronie redbulla : redbull.tv/idedalej

You May Also Like

0 komentarze