Emerytura lidera francuskich skoków

by - 4:07 PM
Gdyby poprosić niedzielnego fana skoków o wymienienie jakiegokolwiek francuskiego zawodnika, zapewne większość wymieniłaby Vincenta Descombes Sevoie'a i nie jest to nic dziwnego, gdyż przez ostatnie lata to właśnie on był liderem francuskiej kadry. Rekordzista Francji w długości skoku, wielokrotny mistrz tego kraju, na łamach magazynu SkiChrono szczerze wypowiedział się na temat swojego odejścia. Wspomniał między innymi o przyczynach, przez które postanowił pożegnać się ze skokami.

- Dwa tygodnie temu zdecydowałem się na zakończenie kariery.  Istniało wiele powodów, które mnie do tego skłoniły - rodzinne, osobiste, a także dotyczące systemu, w którym uczestniczyłem (...) Jestem pewien, że nie będę żałować. Wiem, że ta decyzja będzie mnie cieszyć.

Odejście prawie zawsze łączy się z podsumowaniem zakończonego etapu, na jakie również pozwolił sobie francuski skoczek.

- Moim celem było zbliżenie się do podium Pucharu Świata. Trzykrotnie pobiłem rekord Francji. Jestem zadowolony, bo te osiągnięcia pchały mnie do przodu. (...) Mimo faktu, że nigdy nie stanąłem na podium Pucharu Świata, nie żałuję niczego.

Zapytany o najwspanialsze chwile życia, opowiedział o roku 2012, kiedy na świat przyszedł jego syn i udało mu się dwukrotnie pobić rekord Francji. Narodziny dziecka dały mu siły do dalszej walki. Dobrze wspomina również 2017 rok, najlepszy w jego karierze.

Wielu sportowców po zakończeniu kariery decyduje się na kontynuuowanie sportowej drogi jako trener. Jak sytuacja wygląda u Francuza?

- Nie sądzę, żeby nastąpiło to w nadchodzącym sezonie. Przekazałem władzom zarządu, że w razie potrzeby jestem gotowy. Zobaczymy, ale myślę, że będzie to trochę później. 

Źródło: www.ledauphine.com, informacja własna

You May Also Like

0 komentarze