Dodatkowy weekend Pucharu Świata w Wiśle?

by - 10:58 PM


W czwartek okazało się, że nie odbędą się zawody Pucharu Świata w Libercu, pierwotnie zaplanowane na 12-13. stycznia 2019 roku. W związku z tym FIS poszukuje nowego organizatora, który zobowiązałby się przeprowadzić konkursy w tym terminie. Chęć goszczenia zawodów u siebie wyraziła Wisła. Czy Polska otrzyma dodatkowy weekend Pucharu Świata? Tego dowiemy się przed 10. lipca.

W przyszłym sezonie w Polsce na pewno odbędą się zawody inauguracyjne Pucharu Świata w Wiśle (17-18. listopada 2018) oraz weekend w Zakopanem (19-20. stycznia 2019). Polski Związek Narciarski ubiega się również o przeprowadzenie dodatkowych konkursów zamiast Liberca.

O całej sprawie wypowiedział się Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego.
- Wysłaliśmy do FIS propozycję przejęcia terminu Liberca. Jeden z wariantów przewiduje rozegranie zawodów inauguracji Pucharu Świata, a także konkursów w dniach 12-13. stycznia 2019 roku w Wiśle. Kolejny zakłada, że zrezygnujemy z inauguracji Pucharu Świata, a za to Wisła przejmie styczniowy termin. Nie ukrywam, że nie chcielibyśmy za bardzo rezygnować z inauguracji Pucharu Świata, dlatego najkorzystniejszą opcją byłoby rozegranie trzech konkursów w Polsce. Finansowo jesteśmy przygotowani na rozegranie dwóch konkursów w Wiśle - w listopadzie tego roku i w styczniu przyszłego - podsumowuje prezes. 

Jeżeli FIS przydzieliłby Wiśle prawo do organizacji dodatkowych zawodów, w Polsce po raz pierwszy odbyłyby się aż trzy weekendy Pucharu Świata w jednym sezonie. Sądzicie, że to dobry pomysł?

źródło: sport.onet.pl

You May Also Like

0 komentarze